Pápež otvoril svätorečenie 9 ročného chlapca, ktorý podľahol rakovine a “nikdy sa nesťažoval.”

dianie Dianie v Cirkvi

Pápež František v pondelok otvoril proces svätorečenia 9 ročného brazílskeho chlapca, ktorý zomrel na rakovinu a “nikdy sa nesťažoval.” Ako 9 ročný obetoval svoje onkologické ochorenie Ježišovi.

Nelson Santana mal 8 rokov, keď mu diagnostikovali rakovinu kostí. V nemocnici požiadal matku, aby sa nesťažovala Ježišovi za utrpenie a bolesť, ktorému je on, ako jej dieťa vystavené.

Zdravotná ako aj rehoľná sestra, ktoré sa o chlapca starali počas jeho pobytu v nemocnici dosvedčujú o jeho výnimočnej schopnosti porozumieť významu utrpenia a to tak svojho, ale predovšetkým utrpeniu Krista v kontexte spásy ľudstva. Malý chlapec prijal v nemocnici aj Prvé sväté prijímanie.

Na oznámenie,  že mu bude musieť byť amputovaná ruka odpovedal, že “bolesť je veľmi dôležitou súčasťou toho, ako rásť v láske a už jestvujúcu lásku si udržať.”
 
Santana podľahol rakovine 24.12. 1964. Santana sa po rozhodnutí pápeža stáva adeptom na svätorečenie a získal titul “služobník Boží.” Pápež tak urobil spolu s ďalšími šiestimi kandidátmi. Je to považované za spustenie procesu, ktorý na konci môže, ale nemusí vyústiť do svätorečenia. Ďalšími dôležitými míľnikmi pre blahoslavenie a svätorečenie je uznanie zázraku, ako aj podrobné preskúpanie jeho čností.

Lost Password

Sign Up