Chlapec, ktorému sa v klinickej smrti zjavil páter Pio

Cirkev a svet Viera a život Zaujímavosti

Matteo Pio Colella mal iba sedem rokov, keď získal smrteľné vyradenie životných orgánov, spôsobených meningitídou. Dostal sa do klinickej smrti a k životu sa prinavrátil po videní, ktoré v kóme mal po zjavení Pátra Pia. Toto, lekármi nevysvetliteľné uzdravenie, sa stalo následne uznaným zázrakom pre svätorečenie Pátra Pia, ktoré sa uskutočnilo v júni 2002.

Colella, teraz 27 ročný, sa k tejto udalosti vrátil v rozhovore pre katolícku agentúru ACI Prensa pri príležitosti uvedenia nového filmu « Tajomstvo Pátra Pia. » “Necítil som sa dobre. Povedal som mame, že nechcem ísť do školy. Napriek tomu som musel ísť, pretože bolo o mne známe, že nemám rád školu. V ten večer, keď mi prišla povedať do postele dobrú noc, už som ju nespoznal. Rýchlo ma zobrali do nemocnice,” spomína si Collela.

Tam mu lekári diagnostikovali meningitídu a rýchlo nastalo odchádzanie životných orgánov. Chlapec bol hospitalizovaný v “Dome pre úľavu trpiacim”, čo je nemocnica založená pátrom Piom v mestečku San Giovanni Rotondo. Nasledujúci deň chlapec upadol do kómy a nastala klinická smrť.

“Počas kómy som videl pátra Pia po pravici a troch anjelov po ľavici. Páter Pio mi povedal, aby som sa neobával, že budem onedlho uzdravený. Moje uzdravenie bude vzkriesením ako pri Lazarovi,” povedal Colella. Prinavrátenie k životu bolo pre lekárov nevysvetliteľné, rovnako ako uzdravenie chlapca. Zázrak bol následne priznaný v procese kanonizácie pátrovi Piovi.

“Vždy si uvedomujem, že som dostal veľkú milosť, za ktorú musím byť vďačný. Keď stretnem niekoho, kto neverí v Boha, poviem mu, pozri sa na mňa, som tu. Pre vedcov je to nevysvetliteľné, ale vysvetlením je to, čomu nemôžeme rozumieť.”

Lost Password

Sign Up