Po kázni Kuffu bude musieť vystúpiť vždy Havran

blogy Cirkev a svet dianie

Licenčná rady udelila televízii TV Lux sankciu za to, že na Trnavskej novéne pri kázni otca Mariána Kuffu „nezabezpečila informačnú všestrannosť a názorovú pluralitu v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti.“

Toto rozhodnutie je najväčším útokom na náboženské slobody na Slovensku od roku 1989 a som presvedčený, že pošliapava ústavné práva. Najskôr sa zamyslíme, čo v praxi toto rozhodnutie, ak sa má naozaj dodržiavať, bude znamenať.

Kňaz na svojej kázni bude hovoriť o morálnom učení Cirkvi. Bude hovoriť, že život je posvätný, nikto nemá práv okrem Boha na neho siahnuť a že život začína počatím. Následne bude musieť názor nejakého liberála ako pani Patakyovej, slovenskej ombudsmanky, ktorá sa preslávila výrokom v parlamente, že „počatý život nie je hodný ochrany pred narodením.“ Keď kňaz povie, že život vzniká počatím, bude musieť zaznieť aj hlas Cigánikovej, že je to až narodením.

Poďme do teologickej roviny. Ak kňaz bude učiť katolícke dogmy, bude musieť ísť za asi teologickým dobrodruhom Prostredníkom alebo za tou pani farárkou, ktorá sa dala na rovinu Pána Boha keď prehlásila, že keď Kristus príde druhý krát na zem, že príde ako homosexuál.

Takto vyzerá „pluralita a všestrannosť“ ak ju budeme presadzovať podľa licenčnej rady. Takto poňaté, nie je to nič iné ako totalitný útok na náboženské slobody.

Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť. Keď liberáli zistili, ako ľahko sa im podarilo zavrieť kostoly, ako ľahko dokázali v kostoloch zakázať Svätenú vodu a to v čase, kedy kúpaliská sú dovolené a otvorené, tak nadobudli pocit, že kresťanské komunity sú naozaj mĺkve ovečky vedúce na zabitie a môžu im prikázať „informačnú všestrannosť“ do kresťanských médií a na sväté omše. Teraz im teda idú natlačiť liberálov na kázne. Tieto liberálne hlavičky stratili sebakritičnosť, čo najlepšie ukázali v ich snahe urobiť odluku štátu od Cirkvi v čase, kedy ich politické strany parazytujú na štátnom rozpočte a za to ničnerobenie, nulovú sociálnu činnosť a prospech pre národ, inkasujú ešte väčšie milióny zo štátneho rozpočtu, ako samotné Cirkvi. Rozhodnutie licenčnej rady je absurdné, pošliapavajúce náboženské práva a slobody prejavu a tie brániť buďeme.

Tomáš Taraba

Lost Password

Sign Up