Pápeži sa pri Bezákovi nepomýlili

blogy Dianie v Cirkvi NajnovsieBlogy spravodajstvo

Slovensko dlho riešilo otázku, či sa emeritnému arcibiskupovi udiala krivda, keď ho pápež odvolal. Jeho osoba u veľa veriacich spôsobila rebéliu proti Svätému Otcovi.

Boh pripustil v dejinách na veľa svätých ľuďoch krivdy zo strany cirkevnej hierarchie, aby preveril ich poslušnosť, vieru a pokoru. Skúšky sú preto, aby umožnili veriacim, stať sa svätými. Páter Pio si tým prešiel tiež. Kňaz si vymyslel, že ho videl natierať si stigmy na ruky. Pápež na základe tohto svedectva ho považoval za podvodníka, zakázal mu verejne pôsobiť a spovedať. Páter Pio nechodil po Taliansku po médiách a nevyplakával aká krivda sa mu stala. Nerozprával o cirkvi ako o mafii, ale modlil sa za ňu ako za nevestu Kristovu.  

Páter Pio chápal, že trpieť spravodlivo za Ježiša je požehnaním kňaza, pretože Ježiš to povedal, že sa to bude diať. Svoje vystúpenia na Pohode mohol aj emeritný arcibiskup Bezák skôr využiť na to, aby v kontraste pocitu vlastnej krivdy pestoval v mladých ľuďoch lásku k cirkvi, pretože je svätá kvôli svojmu zakladateľovi a sviatostiam, ktoré vysluhuje. Práve tieto sviatosti by mal emeritný arcibiskup vedieť, že sú dané veriacému človeku, aby vedel tento svet opustiť v stave milosti.  On namiesto toho prirovnával cirkev v médiach k mafii.

Rozhodnúť sa podporiť nejakého politika znamená, že súhlasíte s jeho politikou vo všetkých podstatných bodoch. Nie každý za život nájde takého kandidáta, s ktorým by sa stotožňoval až tak, že by sa za neho išiel zaručiť pred kamery, obhajovať ho a robiť mu PR. Róbert Bezák si asi zaumienil, že musí to pri niekom urobiť kvôli vlastnému PR. Keď mu nevyšiel prvý kandidát Béreš, ihneď našiel druhého. Toho prvého poznal tak dobre, že nevedel o ňom to, čo nebolo tajomstvom pre aj tých, čo ho nepoznajú vôbec. Je obdivuhodné, že dokázal obratom sa postaviť za iného kandidáta, o ktorom je otázne o koľko toho viac vie, oproti tomu prvému. Zaručiť sa za niekoho je totiž vážna vec. Spôsob, ako to robí Róbert Bezák môže však pripomínať to, ako to robil Vladimír Mečiar, keď chodila Claudia Schiffer hovoriť ľuďom, aby volili  Mečiara, lebo za tu dobu čo ho ona pozná, má z neho dobrý dojem. Nevedno ako dobre pani Čaputovú pozná osobne, ale vie, k čomu sa hlási. Vedome preto podporil zo všetkých kandidátov, ktorých mal na výber, tú najliberálnejšiu, ktorá presadzuje potraty a LGBTI agendu.

Emeritný arcibiskup Bezák chcel vyslať na tlačovke Slovákom nejaký signál. Vyslal ich hneď dva. Prvý, že Benedikt XVI jeho stiahnutím plnil vôľu Ducha Svätého pre blaho duší, ktoré boli arcibiskupovi Bezákovi zverené. Druhý, že prosí o duchovnú pomoc, pretože sa veľmi vzdialil. Kňaz, ktorý ako mládenec reagoval na volanie Boha, končí, ako promóter političky, ktorá presadzuje agendu, ktorá je v priamom protiklade s učením cirkvi. Áno, pezinská skládka bol dobrý boj, ale nemá väčšiu hodnotu ako to, že legitimizuje ňou to, čo sv. Ján Pavol II. nazval “kultúru smrti.”

Ak na niečo Bezákova tlačovka bola dobrá, tak na to, že veriaci v priamom prenose videli, že pápeži v jeho prípade boli neomylní.

Lost Password

Sign Up