Orbána zavrhli, potácajúceho Junckera nie

blogy NajnovsieBlogy Zo zahraničia

Včera európski politici, ktorí svojou politikou priviedli Európsku úniu na prah rozpadu, potrestali Orbána za jeho politiku, ktorá, ako povedal poslanec za KDH Štefanec, sa vzďaľuje „hodnotám EÚ.” Tento pán, ktorý bol až do posledného dychu SDKÚ za registrované partnerstvá, to výstižnejšie pomenovať nemohol. Jeden z bodov, za ktoré Maďarsko odsúdili bolo, že nedostatočne ochraňuje “práva sexuálnych menšín.”

Prázdne reči o “spoločných” hodnotách, ktoré neoliberálni politici z EPP v parlamente včera skloňovali, prestávajú mať obsah. Choďte do Nemecka sa spýtať radovej nemeckej rodiny, čo si myslí o agresívnej sexuálnej výchove, ktorú nemeckí “ľudovci” pretlačili do škôlok a škôl, kde už maličké deti sa musia  učiť, že rodina je nielen muž a žena, ale aj muž a muž, žena a žena. Toto je dnešné EPP, ktoré v Helsinkách ide vylúčiť Orbánovu stranu. Pán Štefanec nenaberie odvahu sa na toto pani Merkelovej v Helsinkách spýtať, on má odvahu riešiť Orbána.

  Útok na Orbána je útokom politických síl, ktoré pretlačili na európskom kontinente najagresívnejšiu formu gender ideológie na svete. Orbán je jeden z najdlhšie slúžiacich premiérov v Európe a či sa to niekomu páči alebo nie, má podporu nemalej časti svojho obyvateľstva. Má presne to, čo potácajúci sa Juncker, ktorého EPP dosadilo na čelo EÚ, nemá.

Ak EÚ vadí korupcia v Maďarsku, musela by rovnako trestať aj Slovensko, Grécko, Taliansko, pretože tu je tak bezbrehá, že malé odchýlky sú nepodstatné. Ak Orbán kradne, nech si to s ním vyriešia občania Maďarska. Ak kradne zdroje EÚ, nech mu ich zastavia.Problém Orbána je, že prestal mať pred skupinkou bruselských byrokratov rešpekt a zároveň je za zotrvanie Maďarska v EÚ. Byrokrati v Bruseli majú radšej súperov, ktorí chcú rozbitie EÚ, lebo vedia, že to ľudia nechcú. Orbán však EÚ chce, len poukazuje na to, kam sa posunula oproti tomu, kde mala byť. Práve predpoklad neoliberálov, že môžu ľudí vydierať, aby sa rozhodli či EÚ alebo ich dekadentné zákony, zbytočne stavajú ľudí proti EÚ. 

Orbána potrestali hlavne za to, že narušil neotrasiteľnú “autoritu” Merkelovej. Francúzsky prezident Macron sa nedávno na pôde parlamentu nechal počuť, že v Európe sa blíži k boju medzi progresivistami a nacionalistami a on sa teší, že bude stáť na čele tohoto boja. Pán Štefanec, Kukan ani Zala sa neozvali, že si taký slovník vyprosia. Progresivista je totiž politický termín, ktorý do politického žargónu priniesla Hillary Clintonová. Označuje sa ňou extrémna proabortívna a pro LGBTI agenda, ako súčasť základných slobôd štátu a potierania práva na slobodu prejavu pre tých, čo tieto „slobody“ spochybňujú. Je dobré, že slovenskí politici, až na Štefanca, Kukana a Zalu, to prečítali. EPP v Helsinkách sa môže vyjadriť nielen k Orbánovi, ale aj k Macronovi a jeho boju, ktorý nám vyhlásil.

Lost Password

Sign Up