MIROSLAV VETRÍK: JE POUKAZOVANIE NA PROBLÉMY POPULIZMOM ?

blogy

Koľkí ľudia stratili prácu? Koľko malých a stredných podnikateľov krachuje? Ľudia v cestovnom ruchu, gastronómii, kultúre, športe stratili chlieb. Ale o tom takmer nič. Miesto reálnej pomoci, tlačovky. Jedna jediná téma, ktorá sa tu rieši je korona. Kostoly sa zatvorili. Omše môžu byť len pre 6 osôb samozrejme, ak majú tí správni veriaci modrý papierik.

Natlačili nám do hláv, že kto sa nenechá otestovať je nezodpovedný. Mnohí ľudia však odmietli toto celoplošné testovanie práve preto, že hrozilo, že pri takomto množstve ľudí sa tam nakazia. Zvýšené počty nakazených o tom hovoria. Veď prečo boli administratívni pracovníci zakuklení ako astronauti? Nestačili by im len rúška? Lenže väčšina sa testovania zúčastnila len preto, aby neprišli o prácu, svoje živobytie a mohli splácať hypotéky. A netestovaní sú hneď označení ako občania druhej kategórie, ktorí chcú šíriť koronavírus. Niekto o tom píše? Počuť hlasy z cirkevných kruhov?

Andrej Hlinka sa vyjadroval, že na problémy ľudu sa nebude pozerať spoza okna teplých fár a ani z palácov, že bude vždy na strane gniaveného ľudu, že bude s ľuďmi. Žiaľ sýty hladnému neverí. Miesto toho počujeme: Buďte zodpovední a zdochnite od hladu.   

Sa čudujete, že nastáva polarizácia spoločnosti? Miesto toho, aby sa posilňovala imunita obyvateľstva, aby sa chorí liečili, sme nútení k celoplošnej spartakiáde, ktorú kritizujú aj samotní lekári. Koľkým ľudom sa nedostalo zdravotného ošetrenia, lebo nemali tú správnu chorobu, hoci si platili celý život zdravotnú poisťovňu? Koľké prípady skončili tragicky? Zarátame ich tiež k obetiam tejto strašnej „pandémie“? Medzi nich patrí aj kňaz otec Čajka.

Minulotýždňové testovanie ukázalo, že tu máme len 1% pozitívnych. A kvôli takémuto počtu udržiavame núdzový stav? Nie je to však preto, aby sa verejné zákazky mohli prideľovať bez výberového konania a aby ľudia nemohli verejne vyjadriť svoj názor? Pozrite sa do verejného registra.

Jedným z deviatich cudzích hriechov je: Mlčať, keď sa pácha neprávosť. A napokon, neskončil Ježiš z Nazareta preto na kríži, že polarizoval? 

Miroslav Vetrík

Lost Password

Sign Up