Do kín ide film znázorňujúceho Krista ako homosexuála. Vystupujú v ňom aj katolícki kňazi

blogy Cirkev a svet dianie

Provokatívny film, ktorý má za úlohu napadnúť učenie katolíckej Cirkvi pod názvom LGBTQ+ Catholics, ktorý príde do kín tento rok, našiel aktérov aj v radoch katolíckych kňazoch.

V škandalóznom filme vystupuje James Martin, známy jezuita homosexuálny aktivista, ktorý sa „preslávil“ tým, že Ducha Svätého nazýva ženským rodom (Ona) čim z Panny Márie, ktorá je nevestou Ducha Svätého, robí logicky lesbu.

Film “Wanderfuly made” má za cieľ prezentovať Ježiša ako „homosexuála“ a kladie si za cieľ priblížiť sa homosexuálnym katolíkom. Okrem James Martina vo filme vystupuje ak kňaz otvorene hlásiaci sa k homosexuálnej orientácii Bryan Massingale.

Autormi filmu sú „dvaja homosexuálni manželia,“ z ktorých jeden o sebe hovorí, že je katolíkom. „Dostal som nápad, že prídeme s novým zobrazením Krista, bude to niekto, kto je otvoreným podporovateľom homosexuálov a LGBTQ+ komunity,“ uviedol jeden z tvorcov pre médiá.

Wanderfuly made je film, ktorý dáva komunikačnú platformu pre vystúpenie mnohým aktivistom, ktorí trvalo napádajú učenie katolíckej cirkvi v otázke manželstva. Tvorca filmu je nadšený, že vo filme vystupuje aj sestra Jeannine Gramick, ktorá „je úžasnou advokátkou tejto komunity“ a zdôrazňuje, že to robí napriek tomu, že „Vatikán jej to v roku 1991 zakázal.“ Autorom filmu sa páči, že sestra tieto výzvy ignoruje, pretože cíti, že „Boh ju volá“ aby v tom pokračovala.

Jezuita Martin vo filme vyslovuje okrem iného predpoklad, že keby dnes prišiel Kristus na zem, medzi prvými za kým by išiel by boli homosexuáli.

Kňaz Massingale vo filme vystupuje s tvrdením, že “sníva o Cirkvi, kde dvaja muži a dve ženy budú môcť manifestovať svoju lásku a od Cirkvi príjmu sviatosť manželstva.“ Katechizmus katolíckej Cirkvi homosexualitu považuje v záväznom učení za zlo a nikde Cirkev nehlása, že homosexuálne osoby sa takými rodia, ale stávajú sa nimi vplyvom sociálnych javov a iných okolností, ktoré nemusia byť zrejmé. V prvej knihe Biblie Genesis sa píše, že Boh stvoril muža a ženu.

James Martin po uverejnení filmu Francesco na Twitteri uviedol, že verejná podpora civilným zväzkom osôb rovnakého pohlavia je “veľkým krokom vpred v oblasti podpory Cirkvi LGBTQ komunite.”

Michal Pátrovič

P.S. Hovorca KBS Martin Kramara, považuje Svetlo Sveta za “konšpiračné médium” V minulosti si vymyslel na Aktualitách.sk, že KBS neodporúča hlasovať za ochranu života, od tohto klamlivého tvrdenia sa Rada KBS následne dištancovala.

Lost Password

Sign Up