Prolifisti, ktorí odhalili ako sa predávajú časti tiel potratených detí, boli odsúdení na 2,4 milióna dolárov

dianie Zo zahraničia

V roku 2015 sa na internete objavila séria tajne nahratých  videí, kde predstavitelia najväčšieho potratového gigantu Planned Parenthood rozoberajú koľko dolárov získajú za potratené deti, ak ich využiju na ďalšie použitie. Potratené deti sa používajú vo farmapriemysle, v potravinárskom priemysle, v kozmetike a podobne. Na nahrávkach je očividné, že potraty sa vykonávajú tak, aby neboli porušené časti tiel, ktoré Planned Parenthood chcel ďalej speňažiť.

Prolife novinári pod vedením Davida Daleidena na záberoch skrytej kamery ukazujú, ako sa prehrbávajú zdravotníci v zmasakrovaných telách, ako vedú debaty koľko a aké časti tiel vedia ďalej speňažiť. Debaty vyvolali v USA šok. Debaty o tom, ako posunúť vykonnaie potratu, aby dieťa malo lepšie rozvinuté časti tela, aby sa dalo lepšie speňažiť, zasiahli aj americkú politiku. Donald Trump vytvoril tlak na odrezanie Planned Parenthood a Demokratickú stranu, ktorej politici presadzujú potraty, začal nazývať stranou smrti.

Ohavnosť videí bola tak rozsiahla, že dokonca aj vtedajší najväčší obhajcovia Planned Parenthood  a politici presadzujúci potraty sa od gigantu dištancovali. Po videách však prišiel principiálny trest. Štyria novinári boli odsúdení za tajné nahrávky a žaloba zo strany Planned Parenthood vyšla na náhradu škody vo výške 2,4 milióna dolárov. Sudca navyše nariadil zaplatiť prolifistom kauciu 600 000 dolárov do 14 dní pre prípad, že sa chcú odvolať na druhostupňový súd. Pre tento účet bola spustená zbierka peňazí, aby si vôbec obžalovaní mohli uplatniť právo obhajoby.

Obhajca prolifistov pre Peter Breen uviedol: „Planned Parenthood utrpel škody za to, že bola o nich zverejnená pravda.“  

Americkí biskupi uznali cez víkend zásluhy prezidenta Trumpa v ochrane života a prolife organizácie ho nazvali najväčším prolifistom v politike od čias II. svetovej vojny.

Tomáš Taraba

Lost Password

Sign Up