K útokom na Sri Lanke, ktoré si vyžiadali 290 mŕtvych, sa stále nikto neprihlásil

Zo zahraničia

Žiadna teroristická ani militantná skupina sa doposiaľ neprihlásila k teroristickým útokom na katolícke kostoly na Srí Lanke.

Polícia mala doposiaľ zatknúť 24 ľudí. Minister kultúry Srí Lanky uviedol, že krajina je konfrontovaná s “úplne novým typom terorizmu.”
Srí Lanka bola v minulosti vystavená občianskej vojne, ktorá si vyžiadala do 80 000 životov. “Počas 30 rokov občianskej vojny boli útoky na všetky možné inštitúcie, separatisti neušetrili pred útokmi nikoho. Terorizmus sme však víťazne porazili,” povedal minister kultúry. Občianska vojna je spôsobená snahou Tamilských separatistov získať od Srí Lanky nezávislosť.

Srí Lanka bola vystavená na Veľkonočnú nedeľu 8 koordinovaným teroristickým útokom, ktoré zasiahli miestne kostoly a hotely. Celkový počet mŕtvych presiahol už 290. Podľa vládnych predstaviteľov Srí Lanka bola “vystavená šoku a na tento šok bude musieť reagovať šokovou terapiou.” Osobitne znepokojujúca informácia zaznieva v médiách, že miestna tajná služba informovala o plánovaných útokov a bezpečnostné zložky neprijali dostatočné opatrenia. Z ôsmych útokov sa tri odohrali v kostoloch počas slávenia bohoslužby.

Lost Password

Sign Up