V Nedeľu Dobrého Pastiera opäť otvoria svoje brány kňazské semináre

Zaujímavosti

Dni otvorených dverí chystajú na 4. veľkonočnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera (12. mája 2019) – v kňazských seminároch na Slovensku. Katolícka cirkev pozýva nielen záujemcov o kňazstvo do viacerých miest na celom Slovensku.

—————————————————————–

Kňazský seminár sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Bohoslovci spolu s predstavenými Kňazského seminára svätých Cyrila a Metoda v Bratislave pozývajú na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 12. mája 2019 v priestoroch bratislavského seminára. Program sa začne latinskou svätou omšou o 9:00 v Katedrále svätého Martina, po ktorej sa spoločne presunú všetci do priestorov seminára, kde bude program pokračovať.

—————————————————————–

Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach

Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach aj tento rok otvára svoje brány a pozýva na deň otvorených dverí, ktorý ktorý sa uskutoční už tradične na 4. veľkonočnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera – tento rok je to 12. mája. Program sa začne slávnostnou svätou omšou v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho o 11:00, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

Po svätej omši bude možnosť navštíviť seminárne priestory a nahliadnuť do každodenného života bohoslovcov. “Veľmi radi zodpovieme na všetky vaše zvedavé otázky a prevedieme vás aj zákutiami seminára, do ktorých sa bežne nedostanete,” hovorí jeden z nich Tibor Chromč. O 15:00 sa začne hlavný program modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva v Aule sv. Košických mučeníkov. Po nej je pripravený kultúrny program. Súčasťou tohto programu bude aj tombola, kde je možné vyhrať hodnotné ceny. Počas dňa bude pre deti k dispozícii detský kútik a pre ostatných chutné občerstvenie v „pyramíde“. Spoločné slávenie zakončia slávnostnými kanonickými vešperami o 17:30 v seminárnom kostole, ktoré sa budú modliť kanonici Košickej arcidiecézy.
—————————————————————–

Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre
Kňazský seminár sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí
Gréckokatolícky kňazský seminár blaženého Petra Pavla Gojdiča

TKKBS

Lost Password

Sign Up