Nad hrobom sv. Charbela malo prísť k zázračnému uzdraveniu

Zaujímavosti

Libanónsky svätec sv. Charbel je vo svete známy ako divotvorca, na príhovor ktorého sa konajú nespočetné zázraky. V úcte ho má aj moslimská komunita a je považovaný za toho, ktorý sa snažil o dobré vzťahy aj s moslimskou väčšinou v krajine.

Vo štvrtok sa na pravideľnej mesačnej procesii do jeho svätyne v Libanone udial pred zrakom veriacich jav, ktorý očití svedkovia považujú za zázrak. Bassem Zakaria Moussalli sa narodil v roku 2017 moslimskej sunitskej rodine. Teraz sa zúčastnil návštevy pútnického miesta sv. Charbela. Rodina sa následne zúčastnila procesie do kláštora.

Malý Baseem sa narodil paralyzovaný a to v dôsledku poruchy mozgu. Chlapec nebol doposiaľ schopný hýbať hlavou, rukami ani nohami. Keď rodina prišla k hrobu sv. Charbela, zobrala zo zeme pár zrniek piesku a priložila ich k chlapčekovým ústam. Počas Svätej omše chlapca pomazali svätým olejom svätého Charbela na hlavu, ruky a nohy. V tom momente pred zrakmi veriacich a fotografa sa chlapec začal hýbať a dokonca začal rozprávať.

Daná udalosť bude musieť byť starostlivo preskúmaná, aby mohla byť oficiálne vyhlásená za zázrak a to tak z teologického, ako aj zdravotníckeho aspektu.

Procesie sa v meste Annaya usktučňujú 22. dňa v každom mesiaci, kedy v tento deň v januári 1993 matka 12 detí mala sen, ako jej vážne zdravotné problémy sa vyriešili počas operácii, ktorú uskutočnili dvaja mnísi z kláštora, kde sa v minulosti nachádzal svätý Charbel. Vo sne sa dostala aj na Svätú omšu, kde prijala eucharistiu od sv. Charbela.

Keď sa prebudila zo sna videla rany po operácii a jej zdravotné problémy boli vyriešené. Počas druhej noci sa jej zjavil sv. Charbel a povedal, že on to bol, ktorý urobil operáciu, aby ľudia videli zázrak a mohli sa vrátiť k viere. Zároveň Nohad požiadal, aby 22. dňa každého mesiaca robila procesie do mesta Annaya a zúčastňovala sa na svätej omši. Druhým mníchom, ktorý sa zúčastnil operácie bol svätý Maroun.

Svätý Chabrel žil od 8. mája 1828 a zomrel v kláštore v Annaya 24. decembra 1898. Blahorečený bol pápežom Pavlom VI. 5. decembra 1965 a za svätého 9. decembra 1977.

Lost Password

Sign Up