Biskup Stolárik pozýva k modlitbe Deviatnike k Panne Márii

dianie Katolícka viera

Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik pozýva kňazov a veriacich svojej diecézy zjednotiť sa od pondelka 16. marca v modlitbe Deviatnika k Rožňavskej Panne Márii.

“Viem, že v podmienkach, ktoré v týchto dňoch prežívame, nie je možné modliť sa ho vo farských spoločenstvách. Ale môžeme sa ho modliť v našich rodinách, môžu sa ho modliť jednotlivci a tak sa duchovne zjednocovať aj so svojou farnosťou, filiálkou, či spoločenstvom, do ktorého patria, s celou diecézou. Tak som to myslel aj vo výzve k tejto modlitbe, ktorú som poslal do farností a môžete si ju prečítať aj na našej stránke. Prosím, nepodceňme túto možnosť horlivo prosiť našu Mamu, Rožňavskú Pannu Máriu, ktorá je aj Uzdravením chorých, o zastavenie šírenia sa koronavírusu, aj o duchovné ozdravenie našich duší, rodín, spoločenstiev, farností, diecézy. Buďme veľkodušní aj v modlitbe „navyše“, ako som už vyzval, zvlášť v modlitbe ruženca, Korunky k Božiemu milosrdenstvu,” prihovára sa na webe diecézy.

Biskup Stolárik s “bolesťou v srdci prežívam Váš hlad po Eucharistii, ale práve modlitbou, prosbou k milosrdnému Bohu môžeme vyprosiť, že situácia zákazu verejných bohoslužieb pominie a my budeme môcť naplniť naše kostoly a oslavovať Pána, sláviť Eucharistiu. Venujte pozornosť aj výzve nás, biskupov k pôstu v nasledujúce piatky. Predsa o účinnosti modlitby a pôstu hovorí sám Pán Ježiš! Preto nech to neostane len na piatky Veľkého pôstu, ale pokračuje aj po jeho skončení.

V tomto období môžete, a vrelo Vám to odporúčam, sledovať sväté omše cez naše katolícke médiá. Môžete, ako som už odporúčal, Pána Ježiša prijímať duchovne. Text Deviatnika k Rožňavskej Panne Márii Vám chceme dávať každý deň na stránku, aby sa ho mohli modliť aj tí, ktorí nemajú doma brožúrku. Môžete sa ho modliť aj s Rádiom Lumen. Z vysielacieho štúdia Rádia Lumen v Banskej Bystrici sa budú modliť tento náš deviatnik každý deň od 16. marca po skončení večernej svätej omše.

Prosím, komunikujte cez moderné komunikačné prostriedky všetky tieto informácie ďalším ľuďom, aby sa mohli v modlitbe zjednotiť a posilniť čím viacerí a aby sme všetci prosili nielen za seba, ale aj za iných, ako je to uvádzané vo výzve KBS postiť sa v nasledujúce piatky. Spolieham sa s dôverou na kňazov, ale zvlášť aj na horlivých laikov, že budú sprostredkúvať tieto a ďalšie informácie ďalším ľuďom,” uvádza biskup Stolárik.

Lost Password

Sign Up