Píše Vetrík: Neodstúpim a ani v prospech Mrvu sa nevzdám

NajnovsieBlogy

Cez víkend som dostal od popredného aktivistu z kresťanského prostredia otázku, či sa nevzdám v prospech Mrvu. Moja odpoveď je nie a to zo štyroch dôvodov.

Ad 1, Ja s podporou občanov neobchodujem.
Aby som mohol kandidovať ako nezávislý kandidát, musel som dostať mandát od vyše tisícky Bratislavčanov. Celé leto som sa stretával s ľuďmi, každému som sa osobne predstavil a prosil som ich o podporu kandidatúry svojím podpisom. Zároveň som si zisťoval, čo ich trápi a čo by chceli urgentne riešiť. Mandát od Bratislavčanov som dostal aj preto, že 16 rokov pre Bratislavu organizujem Korunovačné slávnosti.

Ad 2, Vážim si demokraciu, pretože umožňuje kandidovať aj skutočne nezávislým občanom.
Ak by sa mali menej známejší kandidáti vzdať vždy v prospech tých, za ktorými stojí politická a finančná mašinéria, a to na základe platených prieskumov od rôznych agentúr, tak ľudia by sa stali aj oficiálne bábkami a demokracia by zanikla. Táto mentalita ničí na Slovensku demokraciu. Voľby na Slovensku sa stali súťažou medzi kandidátmi, ktorých pretláčajú bratislavské stranícke centrály a kandidátmi, ktorí majú až podivuhodnú mediálnu, finančnú a marketingovú podporu. Otázka o ich „nezávislosti“ je rovnako na mieste, ako v prípade kandidátov politických strán. Napokon aj Winston Churchill povedal: „Never prieskumom, ktoré si si sám nezmanipuloval.“

Ad 3, Moja kampaň je o vylúčení akéhokoľvek prepojenia s developermi, pretože ak chceme posunúť Bratislavu dopredu, vedenie mesta musí byť úplne slobodné. Jedine tak sa môže stať dôstojným partnerom voči developerom.
Preto som sa rozhodol o absolútnom vylúčení billboardovej kampane. Mnohé tieto plochy patria firmám, ktoré patria developerom. A aj pán Mrva, ako aj ostatní „relevantní“ kandidáti (Mika, Nesrovnal, Valo,) využíva reklamné plochy, ktoré patria developerom. Zároveň je to vyjadrením môjho nesúhlasného postoja k vizuálnemu smogu.

Ad 4, Na moje kresťanské hodnoty sa neodvolávam podľa toho, kto ma podporuje. Podporujem tradičnú rodinu, som proti potratom, proti hazardu a proti kradnutiu, ale ku každému sa snažím pristupovať s úctou a s rešpektom.
Pán Mrva nedávno verejne prehlásil, že by sa nezúčastnil nielen pride pochodu, ale ani pochodu za tradičnú rodinu. Primátor, ktorého by som podporil, by sa nemal hanbiť ísť na pochod za tradičnú rodinu.

Prečo kandidujem, som zverejnil aj v rozhovore tu.

Miroslav Vetrík

Lost Password

Sign Up