Vašečka sa zamotáva. Rokoval s Turčanovou, tá jeho ponuku odmietla

komentare

Keď Richard Vašečka (KDH) v júli avizoval, že predloží návrh zákona o ochrane počatého života sľúbil na najvyšších cirkevných miestach, že nezneužije tému ochrany zákona na politické účely.

Pre predstaviteľov Cirkvi to bolo dôležité, nakoľko jeden z argumentov, ktorý predstavil hovorca KBS voči Kotlebovmu zákonu bolo, že Cirkev si nie je istá Kotlebovým úmyslom. Kriticky sa voči tomuto vyjadril biskup Chautur, ktorý odvolávajúc sa na učenie Cirkvi a učenie Jána Pavla II., sa ohradil, že kresťan je za všetkých okolností povinný presadzovať dobro a ochrana života je najvyššie dobro.

Práve Richard Vašečka mal byť zárukou, že sa nespochybní “úmysel” predkladateľa. Posledné udalosti však vrhajú na Vašečkové aktivity opačné svetlo. Podľa dobre informovaného zdroja, Vašečka nevyvíja v parlamente žiadne významné rokovania s politickými stranami o prijatí zákona a tie to hodnotia skôr ako jeho “vlastnú sebaprezentáciu.”

Na druhej strane Vašečka na svojom facebookovom profile ohlásil, že intenzívne rokuje s “kresťanskými politikmi” o kresťanskej demokracii, čím nevylúčil, že sa chce angažovať pri vzniku novej politickej strany. Vašečka, podľa dobre informovaného zdroja rokoval niekoľkokrát na túto tému aj s primátorkou Prešova za KDH Turčanovou, ktorá jeho ponuky na vstup do nového politického projektu odmietla. Viacerí Vašečkom oslovení ľudia pritom namietali, že Vašečka vystupuje proti KDH, snaží sa pre novú stranu oslovovať ľudí, ale z KDH stále nevystúpil.

Novovznikajúca KDŽP taktiež priznala, že s Vašečkom rokovala, ale politické debaty ukončila v momente, kedy sa Vašečka rozhodol angažovať v prípade nového zákona. “Ten zákon je posvätná vec a ak si ktokoľvek myslí, že ho zneužije na politickú samoprezentáciu zahráva sa s vecami, ktoré sú medzi nebom a zemou. Každý kto s touto agendou obchodoval dopadol individuálne zle. Držím palce Richardovi, aby túto aktivitu dotiahol do úspešného konca, už keď sa na ňu podujal. Hlasovanie je len vyústenie umenia diplomacie a uvidíme na výsledku ako ju zvládol,” uviedol za prípravný výbor Molda.

Podľa Alojza Hlinu, predsedu KDH, hlavným dôvodom odchodu Záborskej bolo, že nezískala dostatočnú podporu v strane na kandidovanie do Europarlamentu, kedy na Rade KDH dokázala získať zo 120 členov iba 4 hlasy. Na tieto slová reagoval Alojz Přídal: “Princíp trikrát a prestávka má poslúžiť k tomu, aby Hlina za lídra kandidátky do Europarlamentu mohol postaviť Štefanca. Záborská nemohla byť na kandidátke ani len na 13 mieste, lebo voliči KDH, ktorí majú rozum, pamäť a charakter by ju preferenčnými hlasmi uprednostnili a posunuli na prvé miesto. Štefanec dobre vie, že ak má nejakú šancu pokračovať v EP tak jedine z čela kandidátky. Ten Štefanec, ktorý s homosexuálnymi partnerstvami nemá žiadny problém.”

Podľa informácií Alojza Hlinu strana, ktorú zakladá Záborská má mať podporu strany Smer.Lost Password

Sign Up