Ak sa opozícia naozaj bojí Harabina, podporí Šefčoviča

komentare NajnovsieBlogy

Jednoliata reakcia opozičných kandidátov na oznámenie Maroša Šefčoviča kandidovať na prezidenta, v ktorej sa zmohli len na konštatovanie, že pozná Fica a SMER, ukázala, že Šefčovič je silným kandidátom.

Zdá sa, že v politických stratégiách terajších kandidátov bola predstava, že stačí sa negatívne vymedzovať každý deň voči Harabinovi a mohlo by to na úspech stačiť. Nevkusnú kampaň, v ktorej sa bozkáva Fico s Harabinom, môže Mistrík ukončiť a hľadať fotografiu, kde Fico bozkáva Šefčoviča. Ak ju nenájde, musí prácne začať ľudom vysvetľovať, že Šefčovič nie je tak slušný ako on.

Kým Mistrík nemal možnosť sa v politike zatiaľ prejaviť, a preto jeho slušnosť je ešte neprebádaná, Šefčovič nie je politický nováčik a v pozícii eurokomisára obstál s rešpektom. Na rozdiel od Lajčáka na Slovensku nepresadzoval pomýlené bruselské ideológie, aj keď treba priznať, že voči ním, ani nevystúpil. V každom prípade ide o praktizujúceho kresťana a verejne nepovedal ani taký blud ako Béla Bugár, že pri potratoch väčším hriechom ako vražda, je odoprieť právo zavraždiť.

Ak od kandidáta by volič nevyžadoval postavenie sa proti bruselským byrokratom, ktorí z Európskej únie urobili liaheň ideológií proti rodine a životu a exportujú ich do celého sveta, Šefčovič je silný a dobrý kandidát z pohľadu kritérií, ktoré stanovujú samotní opoziční kandidáti. Určite je lepší ako bol Lajčák. O rozhodnutí Šefčoviča kandidovať na prezidenta informovali svetové agentúry okamžite. Taký záujem sa zďaleka Mistríkovi nepodarilo vzbudiť. Opozícia bude preto musieť urýchlene nájsť dôvody prečo Šefčoviča nevoliť, pretože jeho strašením neuspejú. Mobilizovať proti Šefčovičovi v mainstreame bude oveľa ťažšie ako voči Harabinovi, ktorého voliči sú voči tomuto druhu správ za tie roky imúnni.

Poznať Fica a byť Ficom riadený, sú dve odlišné veci. Jednoduchý konšpiratívny svet len predpokladá, že ak Váš sused je podvodník, ste ním aj Vy, lebo ste jeho sused. Maroš Šefčovič príliš veľa dosiahol, aby ho mohla opozícia považovať za nesvojprávneho človeka a Ficovú bábku. Ak hrozbu Harabina považuje opozícia za skutočnú, pred ktorou treba Slovensko ochrániť, nebudú riskovať a podporí Šefčoviča už v prvom kole. V opačnom prípade Harabinova hrozba je len divadlom pre mobilizáciu voličov.Lost Password

Sign Up