Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

katecheza

“V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie,” uviedol Andreas Laun pomocný biskup Salzburgu.

“Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol nesledujúci text. Neslávime Halloween, pretože:

– náš Boh je Pánom života: “Ja som Cesta, Pravda a Život.” Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa.” (Jn 14,6)

– slúžime Bohu svetla a nie temnôt. My sme kresťania: “Ježiš im znovu povedal: Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje, nebude chodiť v tmách, ale bude mať svetlo života.“ (Jn 8:12)

– pretože si nechceme znečistiť naše domovy satanistickými symbolmi, kultom čarodejníctva a duchov. „Zachovávajte teda moje nariadenia bez toho, aby ste naplnili tieto ohavné zvyky, ktoré sa používali pred vami, tak sa nimi nepoškvrníte. Ja som Jahve, váš Boh.” (Lev 18,30)

Halloween? Nie ďakujem! Medzitým vznikla ako reakcia na Halloween, katolícka akcia – Noc 1000 svetiel. Večer, 31 októbra budú preto opäť tradične v rakúskych farnostiach zapálené tisícky svetiel, aby upriamili našu pozornosť na sviatok všetkých svätých.

Kostoly, kaplnky, významné miesta, cestičky budú osvetlené tak, aby vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru v duchu Sviatku svätých. V tento deň si nepripomíname len svätých v nebi, ale aj tých na zemi, ktorí robia v tichosti dobro a tak osvetľujú zem. Sviatok všetkých svätých je krásny sviatok, akoby druhá Veľká noc s pohľadom na otvorené nebo.

Tomáš Dominik

Salzburský biskup, Andreas Laun

Lost Password

Sign Up