Veriaci vyhodili pohanské symboly zo Synody o Amazónii do rieky Tiber: “Stačilo.”

dianie Zaujímavosti Zo zahraničia

Od samého začiatku Synody o Amazónii sa snaží verejnosť zistiť, akú symboliku má mať drevená soška nahej tehotnej ženy, ktorá sa prvykrát zjavila počas ceremónie vo Vatikánskych záhradách, potom bola vystavená v Bazilike sv. Petra a stala sa významným symbolom spájaným so Synodou o Amazónii. Najnovšie bola soška vystavená v karmelitánskom kostole v Ríme. Katolíci sa pýtajú, či ide o vystavovanie falošného boha alebo naopak vzhľadom na to, že žena je nahá, či nejde o znesvätenie Panny Márie, keď sa soška vystavuje v kostoloch.

Po dňoch dopytovania sa Vatikán cez prefekta pre komunikáciu Ruffiniho vyjadril, že nahá tehotná žena nie je Panna Mária, ale najskôr je to “symbol plodnosti a života.” Prítomnosť pohanského symbolu vyvoláva čoraz väčšie rozčarovanie, nakoľko sa mnohí katolíci obávajú, či týmto spôsobom nedochádza na posvätných miestach k vystavovaniu bôžikov a idolov, ktoré urážajú Boha tak, ako je to zakázané v Prvom Božom prikázaní. Ruffini veriacich vyzval, aby v tejto súvislosti “nehľadali zlo tam, kde nie je.”

Po dopytovaní miestnych domorodcov sa však novinári dozvedeli, že ide o “matku zem” alebo v domorodom jazyku Pachamama, ktorá je považovaná za bohyňu plodnosti.

Petíciu na internete, aby boli zo Synody o Amazónii vylúčené všetky pohanské predmety podpísalo za pár dni vyše 17 000 ľudí. Včera bolo navyše zverejnené video, ako minimálne dvaja veriaci zobrali z kostola pohanské sošky a hodili ich do rieky Tiber. Na videu jeden z účastníkov, ktorého tvár nevidno povedal:

“Urobili sme to pre jeden jediný dôvod. Náš Pán a Spasiteľ Ježiš Kristus a Presvätá Matka a každý kto nasleduje Krista, boli napadnutí našimi členmi Cirkvi. Už to nebudeme tolerovať. Už nebudeme viac ticho. Začíname konať a to hneď. Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

Pohanské sošky boli zobraté spred oltára Karmelitánskeho kostola, kde boli vyložené.

Lost Password

Sign Up