Vatikán upozornil nemeckých biskupov, že plány synody sú v rozpore s jednotou Cirkvi a nebudú platné.

dianie Zo zahraničia

Kardinál Reinhard Marx, prezident Nemeckej biskupskej konferencie viedol rokovania so Svätým otcom Františkom a kardinálom Marc Ouelletom, aby prediskutoval plány ohľadom nemeckej synody, ktorá má mať “záväzný charakter.”

Kardinál Marx sa snaží dlhodobo pretlačiť zmeny v učení Cirkvi na území Nemecka v zásadných otázkach vrátane sexuálnej morálky. Pápež František už v minulosti vyjadril obavy, že dianie v Nemecku môže mať za následok odtrhnutie sa od Katolíckej cirkvi čo sa stane automaticky vo chvíli, kedy by nemeckí biskupi v rozpore s učením Cirkvi prijali zmeny len pre územie Nemecka.

Míting sa uskutočnil vo Vatikáne 19. septembra a obe strany nedali k nemu žiadne bližšie stanovisko. Marx vo svojom stanovisku len uviedol, že dialóg bol “konštruktívny.”

Nemeckí biskupi budú mať plenárne zasadnutie 23.-26. septembra. Po liste od pápeža nemeckí biskupi dostali aj štvorstranový list od kardinála Ouelleta, ktorý poskytol právny rozbor synodálnych plánov nemeckých biskupov. Záver Pápežskej komisie pre legislatívne texty je, že z cirkevného pohľadu nebudú môcť byť závery považované za “platné.”

Lost Password

Sign Up