Sýrsky arcibiskup: Vďaka Turkom Islamský štát vyhladí kresťanov a namieri si to do Európy.

dianie Zo zahraničia

Turecká ofenzíva na severe Sýrie podľa miestneho biskupa Hinda spôsobí, že kresťania sa ocitnú na prahu vyhladenia. “Ako vždy má každá z bojujúcich strán svoje vlastné záujmy, kresťania však budú ako vždy niesť následky.”

Na severovýchode Sýrie žije už len okolo 30 000 – 40 000 kresťanov rôznych vyznaní. Kurdi zabezpečovali tu žijúcim kresťanom ochranu a bezpečie. Predovšetkým však Kurdi boli bojovníkmi proti Islamskému štátu.

Pod tureckým útokom sa kresťania ocitli opäť bez pomoci voči islamistom, nakoľko Kurdi sa starajú o vlastnú ochranu. Biskup Hindo povedal, že exodus kresťanov je len otázkou času. Počas tureckej ofenzívy dochádza k oslobodzovaniu bojovníkov Islamského štátu. Podľa biskupa sú už hlásené prípady, kedy sa bojovníci Islamského štátu, ktorí boli zajatí, zúčastňujú bojov.

„Väčšina teroristov bola oslobodená. Ide to podľa plánu ako zlikvidovať Sýriu a neskončí to len pri nej. S pomocou Saudskej Arábie prídu teroristi cez Turecko aj do Európy.”

Po útoku na Sýriu prišlo k novej vlne utečencov smerom do Iraku. Podľa Kirche in Not v prípade, že Turecko prenesie konflikt aj do Allepa, bude to “koniec.” Ak kresťania nenájdu pomoc, podľa pozorovateľov opustia Blízky východ úplne.

Lost Password

Sign Up