Nórsko odobralo deti rodičom, pretože im zakázali mobil

dianie Zo zahraničia

Nórsky sociálny úrad na “ochranu detí” Barnevernet, ktorý je známy ako jeden z najväčších porušovateľov práv rodín na svete, sa opäť dostal do pozornosti potom, čo odobral americkým rodičom v Nórsku ich tri deti.

Natalya Shutakova pricestovala v roku 2018 dočasne pracovne do Nórska so svojím americkým manželom a deťmi. V máji nasledujúceho roka jej zaklopala na dvere nórska Barnevernet s rozhodnutím odobrať z rodiny všetky tri americké deti s odôvodnením, že rodičia sa voči ním zle správajú. Obvinenie súvisí s tým, že 11 ročná dcéra dostala zákaz od rodičov hrať sa na mobile, čo podráždene na druhý deň spomenula v škole, ktorá následne zalarmovala políciu a nórsku agentúru.

Matka požiadala vo videu amerického prezidenta, aby jej pomohol oslobodiť jej deti, amerických občanov, z rúk Barnevernetu. Zároveň vyzvala všetkých ľudí, ktorí nemusia cestovať do “škandinávskych krajín,” aby si to rozmysleli. “Nepadnite do ich pasce. Je to tu pasca, z ktorej sa nedostanete.”

Barnevernet počas deviatich mesiacov oddelili súrodencov od seba a štyrikrát ich premiestnili do rôznych rodín po krajine. Za posledných dva a pol mesiaca majú rodičia zakázané sa s deťmi kontaktovať. “Som matkou už 11 rokov, takže mám svoje skúsenosti. Nikdy som nemala žiaden problém v USA. V momente ako sme prišli do Nórska, označia Vás za zlého rodiča, pretože nevyhovujete ich štandardom. Nakoľko Vám nevedia dokázať žiadne násilie, len povedia, že nie ste dostatočne dobrý rodič.”

V krajine už vyše 24 000 ľudí podpísalo petíciu za prepustenie detí.

Matka prosí Trumpa o pomoc

Lost Password

Sign Up