Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie bude na Slovensku viacero pútí

dianie

Bratislava 12. augusta (TK KBS) Vo štvrtok 15. augusta slávi Katolícka cirkev prikázaný sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Nanebovzatiu Panny Márie sú zasvätené mnohé kostoly na Slovensku. Slávnosť Nanebovzatia Panny Márie (15. augusta) je posledným prikázaným mariánskym sviatkom liturgického roka. Spojená je s viacerými púťami na celom Slovensku. 

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, bude sláviť v tento deň slávnostnú svätú omšu o 11:00 v Hradnej kaplnke na Bratislavskom hrade v Hradnej kaplnke. Počas liturgie budú odovzdané do užívania a následne vystavené obradné predmety, ktoré posvätil Svätý Otec František počas návštevy predsedu Národnej rady SR Andreja Danka vo Vatikáne. 

Tradičnú púť k Matkej Božej chystajú na Kalvárii v Nitre. Pozývajú na misionári verbisti a farnosť Nanebovzatia Panny Márie, uskutočňí sa v dňoch 15., 17. a 18. augusta 2019. Na základe duchovných zväzkov kostola Nanebovzatej Panny Márie v Nitre s pápežskou bazilikou Panny Márie Snežnej v Ríme je možné získať pri návšteve chrámu počas všetkých slávností úplné odpustky. Liturgické slávenia v slovenskom i maďarskom jazyku bude dopĺňať bohatý duchovný a formačný program pre deti a rodičov. 

VIAC o púti

Všetci mariánski ctitelia sú pozvaní na celoslovenskú púť do Skalného sanktuária Božieho milosrdenstva na hore Butkov, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 29. augusta 2019. Hlavný celebrantom svätej omše bude žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. V programe bude aj modlitba krížovej cesty so sprievodom speváckych zborov zo Zliechova, Spišského Bystrého, Lendaku, Šuňavy, Liptovských Sliačov, Hriňovej, vystúpenia speváckych zboov a ďalší program. 

VIAC o púti

Tradičnú Bobrovskú púť k Nanebovzatej Panne Márii chystá farnosť Bobrov. Na mieste si pripomenú 125. výročie Bobrovskej kalvárie. Program sa začne vo štvrtok 15. augusta 2019. Pokračovať bude v sobotu a v nedeľu 17. a 18. augusta 2019. Chýbať nebudú ďalšie modlitby, krížová cesta na kalváriu a prednáška o pastorácii rodín a manželstiev Róberta Neupauera. Slávnostnú svätú omšu bude celebrovať Ján Piatak, delegovaný diecéznym biskupom. 

VIAC o púti

Bratia dominikáni v Košiciach pozývajú do pútnickeho chrámu Nanebovzatia Panny Márie v Košiciach pričleneného k Bazilike Santa Maria Maggiore v Ríme na odpustovú slávnosť Nanebovzatia Panny Márie. Uskutoční sa vo štvrtok 15. augusta 2019. Hlavným celebrantom svätej omše, ktorá sa začne o 17:30, bude emeritný pomocný spišský biskup Mons. Andrej Imrich. Odpustovej slávnosti prechádza novéna. 

VIAC o púti

TK KBS

Lost Password

Sign Up