Biskupi Slovenska zablahoželali pápežovi k výročiu kňazstva a narodeninám

Cirkev a svet dianie

Pápež František si dnes pripomína 50. výročie prijatia kňazskej vysviacky. O pár dní neskôr, v utorok 17. decembra, oslávi Jorge Mario Bergoglio aj svoje 83. narodeniny. Pri príležitosti výročí poslal v mene slovenských biskupov bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský Svätému Otcovi Františkovi blahoželanie.  

“Ďakujeme Pánovi za dar vzácneho povolania, ktorý nasmeroval vaše kroky na cestu služby Cirkvi a pre dobro nesmrteľných duší. Pri tejto krásnej príležitosti vás chceme uistiť o našej duchovnej blízkosti a o modlitbách, ktoré denne prednášame za vás, v spojení so všetkými slovenskými katolikmi,” píše arcibiskup Zvolenský.  

Do nasledujúcich rokov pápežovi poprial stále nové dary Ducha Svätého, aby “mohol s odvahou viesť svätý Boží ľud na ceste spásy”. V závere listu prosí veriacich, aby v deň výročia jeho kňazskej vysviacky pápeža Františka, i v deň jeho narodenín, na Svätého Otca pamätali v modlitbách.  

Jorge Mario Bergoglio (pápež František) bol vysvätený za kňaza na liturgickú spomienku svätej Lucie (13. decembra 1969). Jedenásť rokov po svojom vstupe do noviciátu jezuitov ho vysvätil arcibiskup argentínskej Cordoby Mons. Ramon José Castellano. 

TK KBS

Lost Password

Sign Up