Progresívni liberáli v praxi: Dieťa prežilo potrat a nechali ho v bolestiach zomierať na stole

Zahraničie

Potratová lobby odmieta priznať, že na svete sa vykonáva množstvo potratov, ktoré dopadnú “neúspešne. » Pod týmto termínom sa rozumie, že dieťa potrat prežije. Najnovšie zákony, ktoré prijímajú jednotlivé štáty v Spojených štátoch, v ktorých vládnu progresívni liberáli, preto odstránili povinnosť lekárskemu personálu, aby takéto dieťa zachránili. Nové zákony naopak umožňujú dokonať aj “neúspešný potrat” a lekári majú byť súčinní pri zavraždení dieťaťa, ak pred jeho narodením matka prejaví vôľu ho potratiť.  

Podobné praktiky však nie sú vylúčené ani v Poľsku. V televíznej reportáži bol zverejnený prípad, kedy dieťatko s Downovým postihnutím sa stalo obeťou nepodareného potratu. Lekári približne hodinu nepomohli narodenému dieťaťu, aby v bolestiach, napychané jedmi zomieralo na stole.

Katolícky kňaz Ryszard Halwa vyzval na trestné stíhanie personálu, ktorý postupol voči dieťaťu, ktoré sa stalo v momente narodenia aj po právnej stránke človekom a vyhlásil, že sa jedná o vraždu. Nemocnica reagovala na obvinenia, že konala v súlade so zákonmi.

V Poľsku na rozdiel od Slovenska existuje potratový zákon, ktorý je výrazne reštriktívnejší. Slovensko aj napriek tomu, že malo vo vláde štyrikrát kresťanskodemokratickú stranu sa riadi zákonom o potratoch prijatým ešte komunistickou stranou a patrí medzi najliberálnejšie krajiny na svete v zabíjaní detí.

Z prezidentských kandidátov najväčším advokátom politiky zanechania vykonávania potratov je Béla Bugár a Zuzana Čaputová. Béla Bugár prehlásil, že zakázať potraty je väčší hriech ako potrat samotný.


Lost Password

Sign Up