Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii

spravodajstvo

Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach privíta 15. septembra 2018 tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska.

Pre pútnikov rôznych vekových kategórií je pripravený bohatý duchovný program, ktorý potrvá štyri dni. Začne sa v piatok 13. septembra o 17:00 mariánskou hodinkou, svätou omou a hudobno-dramatickým pásmom o sv. Matke Teréze (Song of Love). V sobotnom programe sú svät omše, modlitba posvätného ruženca a a adorácia. Púť vyvrcholí v nedeľu 15. septembra slávnostnou svätou omšou o 10:30 za účasti slovenských biskupov. Hlavný kazateľom bude apoštolský prefekt v Azerbajdžane Mons. Vladimír Fekete, SDB. Púť vyvrcholí detským programom, viacerými svätými omšami, sprievodným programom a pondelkovou púťou seniorov seniorov a chorých. Hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši so začiatkom o 10:30 bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Počas celej púte budú k dispozícii kňazi, ktorí budú vysluhovať sviatosť zmierenia.

Viac informácií o národnej púti je možné nájsť na stránke www.bazilika.skalebo i na podstránke www.bazilika.sk/narodnaputa tiež na Facebook konte Bazilika Sedembolestnej.

TKKBS

Lost Password

Sign Up