Kiska si v Šaštíne uvedomil, že konal proti cirkvi

spravodajstvo

Pre slovenskú politickú elitu sa určité oslavy stali povinnou udalosťou, na ktorej sa musia zúčastniť, ak chcú byť politikmi. Oslavy SNP, ústavy, 1. mája, sviatku sv. Cyrila a Metoda a Sedembolestná Panna Mária sú miestami, kde nájdete politikov s určitosťou. Nájdete ich sedieť čo najviac vpredu a ak sa nedá vpredu, urobia si fotografie na sociálne siete, aby dokázali, že tam boli. Dejiny Slovenska dokazujú, že po Šaštíne žiadná veľká zmena v konaní politikov sa nedeje. Deti sa vraždia na Slovensku naďalej a život ide v rovnakých šľapajach.

Tento rok sa politikom, podľa ich vyjadrení, páčil. Páči sa im ako hovorili, ako spievali. Andrej Kiska, ktorý ešte na oslavách SNP cirkev vyzýval, aby si urobila s určitými “farármi” poriadok, si dnes uvedomil, akú “dôležitú úlohu zohráva cirkev.” Prezident Kiska si taktiež uvedomil, že treba mať v úcte rodinu, pretože je “základ.” Áno tú rodinu, ktorú navrhol rozkladať, keď prijímal ako prezident predstaviteľov LGBTI, no na zástupcov rodín nemal čas. Na takýchto stretnutiach opakovane verejne vyzýval na prijatie zákonov, ktoré v praxi znamenajú podkopanie inštitútu rodiny a sú priamo v rozpore so všetkým, čo cirkev hlása. Je dobré, že prezident si uvedomil na oboch veciach, že mal konať v minulosti inak. Aj toto obrátenie je pre Slovensko dôležité.

Prezident Kiska odchádza hlboko zmenený. Premiér Pellegrini na druhej strane povedal, že aj jemu sa kázeň aj tento rok veľmi páčila a odniesol si z nej niečo iné. Oslovilo ho, že treba trochu viac poľaviť, aby sme “trochu zastavili”, pretože žijeme uponáhľaný život.

V kázni však zaznelo aj to, že veľa rozprávame a málo konáme a keď konáme aj zle konáme. Možno aj takéto slová politici budú v kázňach počuť.

Lost Password

Sign Up