Kuffa: Nebojím sa! Možno kážem verejne naposledy. Som pripravený, že mi zotnú hlavu.

Cirkev a svet dianie Viera a život

Arcibiskup Orosch privítal na Trnavskej novéne kazateľa otca Mariana Kuffu veľmi vrúcnym príhovorom. Vyjadril mu svoju blízkosť za spôsob ako už 30 rokov vedie Inštitút Krista Veľkňaza a postaral sa o tisíce ľudí.

Otec arcibiskup Orosch svoju blízkosť zvýraznil tým, že po vzore svätého Vincenta de Paul zbiera žatvu nie v predných radoch, ale práve naopak je medzi zabudnutými a v posledných radoch medzi poslednými zbiera klásky, ktoré iní nechali na zemi.

Marián Kuffa kázal o rodine a vyzdvihol povinnosť otca chrániť rodinu tak ako vie. Táto povinnosť sa týka otcov rodín, ale aj duchovných otcov, kňazov, biskupov a pápeža, každého podľa veľkosti zverených duší.

Podľa Kuffu najviac ohrozuje dnešnú rodinu liberalizmus, ktorý je stelesnením svojvôle a bol aj za prvotným hriechom. Kuffa sa vyjadril na útoky kresťanských liberálov v Cirkvi, “ktorí Cirkev rozkladajú zvnútra.” “Liberalizmus, liberalizmus, liberalizmus, taká je pravda. Nebuďme ako mlčiaci psy, ktorí mlčia. Biskupi nemlčte, otcovia nemlčte. Možno nás to bude niečo stáť. Liberalizmus sa vkráda aj do Cirkvi. Kresťanský liberalizmus. Cúvnime 2000 rokov dozadu. Pilát bol originál liberál. Neveril v Boha, chcel ho zachrániť. Keď išlo o jeho funkciu, Ježiša obetoval,” uviedol Kuffa.

Kuffa v kázni apeloval na ľudí, aby si uvedomovali, že manželstvo nie je legalizácia sexu, ale spoločenstvo lásky, ktorá musí byť otvorená plodeniu detí. “Ak nie sú tieto dve veci naplnené, nie je platné manželstvo. Nemôžem vstupovať do manželstva s tým, že nechcem deti. Ak si chceme len zlegalizovať sex, nie je manželstvo platné,” uviedol Maroš Kuffa.

“Boh je láska a pravým znakom slobody je láska. Akej skúške boli vystavení prví ľudia? Nevieme,” ale podľa Kuffu zvolili si hriech teda svojvôľu v rozpore s Božou vôľou a preto znakom všetkého prekročovania pravidiel je morálny liberalizmus: ” Fašizmus a komunizmus vznikli z liberalizmu, nie naopak. Je to vzopretie sa vôle Božej. Je to svojvôľa. Svojvôľa končí vždy katastrofou.”

Ten kto dodržuje dopravné predpisy ten je slobodný človek. Dopravné predpisy v Cirkvi je Desatoro. Kto dodržuje Desatoro je rozumný a slobodný. Ak chceš žiť dodržuj Desatoro a uč tomu svoje deti. Učia deti, aby sa vzopreli deti otcovi a matke. Toto ohrozuje našu spoločnosť. Zároveň otec Marián zdôraznil, že liberálna potratová politika na Slovensku vyvraždila 1,4 milióna detí, čo sú väčšie čísla ako obe svetové vojny a komunizmus napáchal na Slovensku dokopy.

“Annáš ,Kaifáš, farizeji sú liberálni kresťania. Vyhlasujú, že sú kresťanská elita, ale odmietajú Krista, ktorý hovorí cez kňazov a biskupov,” uviedol Kuffa. Ten sa vyjadril aj k včerajšiemu rozhodnutiu dvoch biskupov Zvolenského a Sečku, ktorý ho menovite vyzvali, aby sa politicky neangažoval.

“Pozrite koľko schytal tento biskup. Od liberálnych kresťanov. Koľko schytal Váš dekan od liberálnych kresťanov. Ak chcete pomôcť kňazovi, napomeňte ho medzi štyrmi očami, ale nie cez média,” uviedol Kuffa.

“Vyzerá, že sa bojím? Daniška /redaktor Postoja/ nikdy so mnou nerozprával. Verejne ma pošpinil a verejne mu odpušťam. Ako našpinili na arcibiskupa, na dekana, tak našpinili aj na mňa. Poslúchnem biskupov. Kto Vami pohŕda, mnou pohŕda. Liberálni kresťania ničia našu cirkev zvnútra. Hovorím to nahlas, je to tak.”

Veriacich Kuffa zároveň vyzval, aby rozlišovali reči o Ježišovi a Ježišove reči. Reči o Ježišovi hovorili, že je diabol, hoduje s hriešnikmi a pravda bola práve opačná. Na záver Kuffa povedal: “Nebojím sa, aj keď možno hlásam naposledy. Som pripravený, že mi zotnú hlavu.” Zároveň zvýraznil, že do katolíckej Cirkvi preniká liberalizmus.

Redaktor denníka Postoj spolu s liberálnymi médiami a v sérii blogov uverejnili útok na Mariána Kuffu, že sa politicky angažuje. Matúš Hagara z mládežníckej organizácie KDH navyše uverejnil blog, že údajne mal otec Marián v minulosti byť biskupom Sečkom napomenutý. V danom prípade ak je táto informácia pravdivá znamenalo by to, že predstavitelia KDH dostali informáciu o dôvernej konverzácii zo strany cirkevných kruhov. Alojz Hlina verejne na FB profile vyjadril radosť z listu dvoch biskupov. Na internete sa k tejto otázke diskutujúci v komentároch vyjadrili: “Ak sa politická strana dozvie o údajnej dôvernej konverzácii medzi štyrmi očami medzi biskupom a kňazom, mala by Cirkev vysvetliť, čo všetko dôverné o svojich veriacich a kňazoch zverejňuje do centrály KDH.”

Na verejnosti brat Mariána Kuffu, Štefan Kuffa uviedol, že bratovi zámerne vopred nepovedal žiadne politické rozhodnutie ani informácie o marketingu strany, aby vždy bol slobodný. “S Marošom komunikujem tak, aby bol slobodný a mohol hovoriť vždy pravdu. Taká je pravda a môžu sa ho na to cirkevná vrchnosť pýtať. To, že na otázku na verejnosti, že koho bude voliť odpovedal verejne, že mňa, nie je hriech. Sú tu kňazi a predstavitelia cirkevných spoločenstiev, ktorí verejne v reklamných spotoch agitovali pre politické strany. Maroš je kňazom a zostane kňazom. To, že naša strana sa jednoznačne postavila za presadenie toho, čo ako kňaz Cirkvi hlása, nie je zlá, ale dobrá vec. Mali by to urobiť všetci. O našom spojenectve s piatimi stranami v Národnom bloku s ĽSNS sa dozvedel tak ako všetci ostatní z médií. Taká je pravda a Daniška ho nechutne osočil,” uviedol Štefan Kuffa.

Na konci kázne zožal otec Marián Kuffa veĺký potlesk zo strany veriacich, kňazov a prítomných biskupov.

Lost Password

Sign Up