Tajná správa kardinála Tomka mala uniknúť do médií. Pápež hovorí o “Veľkom žalobcovi”

dianie Dianie v Cirkvi

Talianske noviny Il Fatto Quotidiano pod článkom “Šok vo Vatikáne : Všetky mená na zozname homosexuálnej lobby” uverejnili informáciu, že sa dostali k prísne utajovanej 300 stranovej správe o existencii homosexuálnej sieti vo Vatikáne a v cirkvi. Správa, mala vzniknúť v roku 2012 a následne mala byť odovzdaná do rúk pápeža Benedikta XVI. vyšetrovacou komisiou, ktorú tvorili kardináli : Jozef Tomko, Julián Herranz a Salvatore de Giorgi. Média v minulosti dávali do súvislosti danú správu s rozhodnutím sa vtedajšieho pápeža Benedikta XVI. ohlásiť svoju rezignáciu. 

Il Fatto Quotidiano oznámil, že správu neuverejní v celistvosti, pretože “ak by sa verejnosť oboznámila s obsahom správy, bolo by to pre obraz cirkvi, ktorá je devastovaná sexuálnymi škandálmi na celom svete, katastrofálne.” Novinári uviedli, že zverejnia informácie o jednotlivcoch s dodatkom, že “František sa už nemôže spoľahnúť na niektorých z jeho najvplyvnejších priateľov a podporovateľov, pretože sú zamestnaní sexuálnymi škandálmi, ktoré sa ich priamo týkajú alebo aktívne zakrývali takéto správanie a to od McCaricka po Farrella, od kardinála Roger Mahonyho po kardinála Godfried Danneelsa.”

Novinári zverejnili, že existuje « zložka » o kardinálovi Farrellovi bez toho, aby bližšie charakterizovali, čo sa pod tým rozumie. Biskup Farrell bol vo Washingtone pomocným biskupom homosexuálneho kardinála McCaricka. V roku 2016 zaznamenal rýchlu kariéru, bol vymenovaný na čelo novozaloženého Dikastéria pre rodinu, laikov a život a v ten istý rok aj za kardinála. Za kardinála bol povýšený aj McCarick, ktorý mal byť predtým pápežom Benediktov XVI stiahnutý z aktívnej pastorácie, práve kvôli vedomostiam Vatikánu o  jeho homosexuálnych deliktoch. 

Pápež František sa počas raňajšej homílie minulý týždeň vyjadril na adresu úniku informácií o sexuálnych prehreškoch kléru a vidí za nimi  “Veľkého žalobcu.” “Medzi nami je Veľký žalobca, ktorý vždy ide pred Boha nás obviniť, aby nás zničil. Satan: je veľký žalobca.” Pápež vyzval biskupov, aby viedli život modlitby a prekonali tak pokušenia. “V týchto časoch sa zdá, akoby “Veľký žalobca” bol uvoľnený z reťaze a útočí na biskupov. Je pravda, my všetci biskupi, všetci sme hriešnici. On sa snaží dať na verejnosť naše hriechy, aby pohoršil ľudí.”  

 

Lost Password

Sign Up