Pápež odkazuje politikom na Slovensko: Chrániť život je základ

dianie Dianie v Cirkvi

Pápež František vyzval všetkých katolíkov a ľudí dobrej vôle, aby ochraňovali počatý život a nazval to “absolútnou povinnosťou chrániť ho od počatia po prirodzenú smrť.”

Následnou požiadavkou je, aby sa takýto ochránený život mohol zveľaďovať v dôstojných podmienkach podporou “zdravia, vzdelania, pracovných príležitosti a podobne.”  Pápež zároveň pred predstaviteľmi prolife organizácií uviedol, že tí, ktorí dovoľujú zabíjať deti, podkopávajú spoločnosť z pohľadu spravodlivosti a samotných jej základov. V príhovore pápež vyzdvihol rovnako tých, ktorí sa ochrane života venujú aj keď nie sú súčasťou katolíckej cirkvi, nakoľko ochrana života je otázkou ľudskosti a nie náboženského presvedčenia.

Pápež zároveň vyslal silný odkaz všetkým politikom, ktorí odmietajú uznať, že ochrana života je základom politiky a spoločného dobra. “Všetci politici, odhliadnuc od ich náboženského presvedčenia, nech za základný kameň spoločného dobra považujú obranu nenarodených. Nech sa nenechajú ovplyvňovať logikou osobného úspechu.”

 

Lost Password

Sign Up