Archeológovia potvrdili, že Sodoma a Gomora boli zničené ohňom

Cirkev a svet dianie Dianie v Cirkvi

Archeológovia zverejnili výsledky trojročnej práce, ktoré získali pri skúmaní severovýchodnej lokality Mŕtveho mora, presnejšie časti zvanej El –  Hammam, ktorú stanovili ako miesto existencie miest Sodoma a Gomora.

Podľa výsledkov, táto časť dokazuje, že lokalita v rádiuse 25 km bola náhle zničená meteoritom dosahujúcim 12 000 stupňovú teplotu, ktorý sa v roku 1700 pred Kristom rozštiepil na fragmenty vo výške 1000 km nad zemou. Detonácia, ktorú spôsobil, mala silu 10 megatonovej atómovej bomby.  

Archeológovia prezentovali svoje poznatky na tohtoročnom zasadnutí American Schools of Oriental Research, ktorý sa zaoberá archeologických bádaním osobitne v krajinách Blízkeho východu.  Podľa meraní štruktúr hmoty v pôde a roztavených predmetov prišli k záveru, že v milisekunde bola lokalita vystavená teplote 4000 až 12 000 stupňov, čo je teplota blízko teplote na slnku.

Vedci prišli k záveru, že príčinou bol meteorit aj preto, že v danej oblasti je zaznamenaný zvýšený výskyt platínia, čo je nerast nachádzajúci sa v meteoritoch. V priestore bolo podľa odhadov  usmrtených 60 000 ľudí a neobývateľným sa stalo územie vo veľkosti 500 kilometrov štvorcových a to až na približne 700 rokov.

Následkom explózie prišlo totiž k zniženiu úrodnej pôdy a soľ z Mŕtveho mora bola roznesená v širšom priestore, čo taktiež prispelo k neúrodnosti pôdy.

Podľa knihy Genesis Sodoma a Gomora boli zničené ohňom a sírou ako následok Božieho hnevu za ich hriešnosť, ktorá sa primárne dáva do súvislosti s homosexualitou.

 

Lost Password

Sign Up