Kiska spojil Hlinu s Matovičom

blogy NajnovsieBlogy

Ešte nedávno bol Kiska pre Hlinu s Matovičom nádejou pre zmenu. Bol to najlepší prezident, akého Slovensko kedy malo. Nevadilo im ani to, že na počkanie prijímal LGBTI komunity, ale predstaviteľov slovenských mnohodetných rodín prijať nevedel. Nevadí im, že je za potraty. Vadí im, že nespája Spolu a Progresívne Slovensko.
Hlina už na jar vyhlasoval, že na čele ich vlády nebude liberál Sulík, ale Kiska. Vedieť dva roky pred voľbami, kto bude premiérom vlády, nie je jednoduché. Kiska bol „orol, čo muchy nechytá.“ Orol je to najvznešenejšie čo na oblohe nad Slovenskom môžete nájsť. Potom sa však niečo udialo. To niečo je, že prieskumy ukázali, že tento „orol“ nechytá ani tak muchy, ako percentá KDH a OĽANO a to až tak dobre, že ich existenčne ohrozil. Je to logické. Ak je Kiska najlepší, chcete s ním vládnuť a pre neho si dáte aj prázdniny v hodnotách, prečo ho teda nevoliť priamo? KDH a OĽANO sa stali pre Kisku tým, čím sú sprostredkovatelia pri predaji pojistiek. Zbytočným medzičlánkom, čo len predražuje transakciu.
Podľa prieskumu, polovica voličov OĽANO a štvrtina KDH, je hneď pripravená voliť Kisku. Hlina rýchlo zabudol, že ešte nedávno mu Matovič odkazoval, že ho má nahratého a dali sa preto dokopy. Jediný politický exit pre oboch vypadá byť koalícia. Ako príjmu ľudia, ktorí budovali 28 rokov na Slovensku kresťanskú demokraciu, že skončia na kandidátke OĽANO reprezentovaní Hlinom u Matoviča spolu s SMK, je otázne. Ak budú mať veľmi šťastie, pridá sa aj Progresívne Slovensko. Útoky na Kisku z ich strany nie sú o hodnotách. Nevyčítajú mu, že je za potraty a LGBTI. Jeho jediný problém je, že berie OĽANO a KDH karty a nechce zjednotiť Spolu s Progresívnym Slovenskom. Slovenská scéna takúto formu kritiky zo strany kresťanskej demokracie ešte nezažila. Keď KDH bolo proti Mečiarovi, bolo proti nemu, aj keď na tom krvácalo. Keď bolo proti Ficovi, bolo aj keď ľahšie by bolo keby nebolo. Opozícia dnes je proti Kiskovi a zároveň je za neho. Kiska bude vraj dobrý, ak zlúči Spolu a Progresívne Slovensko. Ak nie, pôjdu do súboju. Nevedno do akého, pretože hodnotový súboj to už byť nemôže potom, čo hodnotovej politike dali prázdniny. Slovensko je asi jediná krajina na svete, kde kresťanskej demokracii záleží na osude liberálnych strán. Jedno je však isté. S kritikou na adresu Kisku sa Matovič s Hlinom budú musieť krotiť, pretože ich voliči ho majú, aj vďaka ním, veľmi radi. Vlastne majú ho radšej ako ich samotných. Preto Kiska na ich názory už neberie ohľad, pretože vie, že sú v pasci.

Lost Password

Sign Up