Za hromadné štvorhodinové znásilnenie nemecká polícia zatkla 7 Sýrčanov

Zo zahraničia

Bezbranné 18 ročne dievča bolo v nemeckom Freiburgu znásilnené. V súvislosti s prípadom zatkla polícia 7 občanov Sýrie a jedného občana s nemeckým pasom. Podozrenie sa celkovo týka až 15 ľudí.

Štvorhodinové znásilnenie sa uskutočnilo 14. októbra vo Freiburgu. Dievča sa predtým nachádzalo na diskotéke, kde jej bola do nápoja primiešaná látka, ktorá oslabila jej vedomie. Za hlavného podozrivého polícia považuje Majda H., ktorého spolu s viacerými páchateľmi, hľadala už pred spáchaním tohto skutku.  Podozrivý mal predávať na čiernom trhu tabletky ekstazy, ktorú pravdepodobne primiešal dievčaťu do nápoja.

Nezávislý starosta mesta Horn na adresu znásilnenej ženy uviedol, že je „silne traumatizovaná“ a zároveň vyjadril odhodlanie bojovať za Freiburg ako bezpečné mesto pre všetkých obyvateľov. Obyvateľov Freiburgu požiadal, aby „paušálne neodsudzovali všetkých utečencov.“ Pod facebookovým komentárom starostu pribudlo vyše 700 negatívnych komentárov na jeho adresu za pár hodín.

Freiburg už v roku 2016 prežil traumu znásilnenia 19 ročnej študentky medicíny, ktorá sa vracala zo študentskej oslavy a prepadol ju Afganec. Následne ju našli znásilnenú a mŕtvu pri rieke. Páchateľ bol odsúdený na doživotie.

Freiburg má 230 000 obyvateľov a občania pripravujú po zadržaní podozrivých v meste demonštrácie.

Lost Password

Sign Up