Trump vzdá celonárodnú úctu sestrám dominikánkam

Zo zahraničia

Márie Matky Eurcharistie budú hlavnými hosťami prezidenta Trumpa pri tohtoročnej národnej ceremónii zažatia vianočného stromčeka v Bielom dome.

Táto udalosť sa uskutočňuje každoročne od roku 1923 a americkí prezidenti vzdávajú pri tejto príležitosti úctu a uznanie Američanom, ktorí podľa nich sa v určitej oblasti života zasadili za osobitý rozvoj Spojených štátov.

Rehoľné sestry dominikánky Márie Matky Eurcharistie sú učiaci rád, ktorý vznikol v roku 1997 ako reakcia na výzvu vtedajšieho pápeža sv. Jána Pavla II na novú evanjelizáciu sveta. K dnešnému dňu je v ráde okolo 120 sestier a ich priemerný vek je 30 rokov. Pôvodne v roku 1997 rehoľu založili iba štyri sestry.

Sestry dominikánky v uplynulých rokoch zaznamenali veľký úspech nahratím sakrálnej hudby a objavili sa vo všetkých prestížnych televíznych programoch s ich hudobnou tvorbou. Túto prítomnosť využívajú aj na evanjelizáciu. Medzi sestrami sú dievčatá z najrozmanitejších oblastí. Viaceré ich rehoľu rozšírili potom, čo absolvovali štúdium na najprestížnejších amerických univerzitách a mali pred sebou veľkú pracovnú kariéru. V oblasti spirituality pestujú kontemplatívny život a lásku k liturgii.

Najnovší vianočný album, kde naspievali aj poľskú koledu sa volá Jesu Joy of Man’s Desiring: Christmas with The Dominican Sisters of Mary.

Lost Password

Sign Up