Taliansko ruší v dokumentoch rodiča 1 a 2, vrátili otca a matku

Zo zahraničia

Podpredseda talianskej vlády Salvini napĺňa sľub, ktorý vyslovil s ružencom v ruke na streche katedrály v Miláne, pod soškou Panny Márie: “chrániť taliansku kresťanskú identitu.” Pri tomto akte sa pomodlil aj modlitbu ruženca, pričom v ruke držal ruženec, ktorý mu daroval kňaz starajúci sa o ženy predávané na prostitúciu. Jedna z týchto žien vyrobila kňazovi ruženec, ktorý on daroval Salvinimu.

Ako prvý krok zrušil ako minister vnútra vo všetkých dokladoch spadajúcich pod jeho rezort, ako sú občianske preukazy, rodné listy, gender neutrálne označenia – rodič 1 a 2, pričom ich nahradil pôvodným označením otec a matka.

Ako informovali talianske noviny La Nuova Bussola Quotidiano, druhým krokom, ktorý Salvini avizuje je pozastavenie všetkých legislatívnych iniciatív z minulosti, ktoré mali za cieľ uzákoniť v Taliansku tzv. “požičiavania maternice”, kedy iná žena ako matka vynosí dieťa za peniaze.
Salvini sa taktiež vyjadril k otázke migrácie, ktorú považuje z humanitárnych dôvodov za legitímnu, ale nie v “chaotickej” podobe, ako ju dopustili politici, pretože nezvládnutá a nekontrolovateľná migrácia je hlavným podhubím “pre rasizmus.”

V rozhovore pre nemeckú stanicu DW sa Salvini taktiež vyjadril, že nemecká kancelárka Merkelová “podcenila” následky, ktoré nekontrolovateľná migrácia pre celý kontinent predstavuje, pričom nepripravila mechanizmy jej riešenia. “Takto minulý rok bolo v Taliansku 100 000 nových migrantov, EÚ neurobila pre nás nič. Ako minister som znížil ten počet na 20 000, ale EÚ nerobí stále nič”, dodal Salvini.

Tomáš Dominik

Lost Password

Sign Up