Protestantskí duchovní idú posvätiť potratovú kliniku. Je to ako žehnať Osvienčimu, reaguje najznámejší protestantský teológ.

Zo zahraničia

Franklin Graham, jeden z najznámejších predstaviteľov protestantizmu v Spojených štátoch a syn známeho evanjelického kazateľa Billyho Grahama, verejne vystavil tvrdej kritike predstaviteľov evanjelickej cirkvi, ktorí plánujú 9. novembra „požehnať“ kliniku na vykonávanie potratov v štáte Ohio.

Akciu ohlásila pastorka Susan Smith a avizuje, že sa jej zúčastnia aj iní „duchovní vodcovia.“ Potratová klinika bude patriť do najväčšej siete potratových kliník Planned Parenthood.

“Je to pre mňa ako požehnať vraždeniu v koncentračnom tábore,“ uviedol Graham. „Hanba týmto tzv. duchovným. V skutočnosti požehnávajú vraždenie. Požehnávajú konanie, ktoré je proti Božím prikázaniam. Je to to isté, ako keby sa postavil kňaz pred plynové komory v Osvienčime a požehnal vraždeniu nevinných židov,“ ukončil Graham.

Graham zároveň upozornil, že posviacka kliniky sa má uskutočniť v deň 80 výročia spustenia pogromov na židov v nacistickom Nemecku.

Lost Password

Sign Up