Brazílsky prezident Bolsonaro sa pochválil zasvätením krajiny Panne Márii.

Zo zahraničia

Brazílsky prezident Bolsonaro v prezidentskom úrade chcel zasvätiť Brazíliu Ježišovi Kristovi cez Nepoškvrnené srdce Panny Márie. Akt zasvätenia bol ignorovaný hlavnými médiami, ale verejnosť mu vyjadrila sympatie na sociálnych sieťach.

Udalosť sa uskutočnila v utorok v prezidentskom paláci. Aktu zasvätenia sa zúčastnili viacerí katolícki politici v krajine a mariánske organizácie. Prezident Bolsonaro sa podobne ako Trump snaží s verejnosťou komunikovať cez vlastné komunikačné kanály na sociálnych sieťach a obchádzať ľavicové a liberálne média.  

Podľa najnovšieho prieskumu uskutočneného digitálnou spoločnosťou  AP/Exata sú voliči prezidenta Bolsonara veľmi nábožensky orientovaní. Pri analýze 2 miliónov príspevkov jeho elektorátu na Tweeteri, medzi najčastejšie spomínané mená patria “Ježiš”, “Boh” a “Kristus.”

Akt zasvätenia mal byť obnovou aktu z roku 1946, ktorú uskutočnil kardinál Jaime de Barros Câmara, a následne ho uskutočnili brazilskí biskupi v každej z ich diecéz. Biskup Rifan však upozornil na skutočnosť, že akt obnovy zasvätenia sa neuskutočnil pri Bolsonarovi správnym spôsobom. Problém totiž nastal v momente samotného aktu, kedy prezident opustil miestnosť a nechal tam iba svojho zástupcu.

“Veľa ľudí očakávalo, že prezident obnoví zasvätenie Brazílie naše Pani. Žiaľ neurobil to, je to hanba, ale my sme urobili čo sme mali urobiť. Podpísaný text sme mu osobne doručili. Nádejam sa, že Panna Mária akceptuje naše gesto a bude chrániť Brazíliu,” ukončil biskup.  


Lost Password

Sign Up