Mladomanželia namiesto svadobnej hostiny urobili hostinu pre 160 chudobných

Zaujímavosti

Mladomanželia Ana Paula Meriguete a Victor Ribeiro z Brazílie sa rozhodli, že svoju svadobnú hostinu zmenia na hostinu pre chudobné deti a ich rodičov. Udialo sa tak v brazílskom meste Guarapari.

“Rozhodli sme sa nakŕmiť tých, ktorí to naozaj potrebovali, pretože naše rodiny majú, čo potrebujú. Nie je nič zlé na tom mať svadobnú hostinu, ale my sme ju jednoducho nedokázali urobiť,” uviedol Victor Ribeiro, ktorý je učiteľom telesnej výchovy v meste.

Mladomanželia spievajú zároveň v miestnom cirkevnom zbore a rozhodli sa pre netradičný krok pri spievaní pasáže z Evanjelia podľa Lukáša:

“Keď dávaš obed alebo večeru, nevolaj svojich priateľov ani svojich bratov, ani príbuzných, ani bohatých susedov, aby nepozvali aj oni teba a mal by si odplatu. Ale keď chystáš hostinu, pozvi chudobných, mrzákov, chromých a slepých. A budeš blahoslavený, lebo oni sa ti nemajú čím odplatiť. No odplatu dostaneš pri vzkriesení spravodlivých” (Lk 14: 12-14).

Ženích a nevesta chceli najskôr hostinu pre chudobných financovať z vlastných peňazí. Keď sa okolie dozvedelo o ich zámere, začali sa pridávať rodiny a priatelia. Nakoniec sa pripojili rôzne nadácie a začali sa hlásiť dobrovoľníci. Z malej hostiny sa nakoniec stala príležitosť pre nachovanie 160 ľudí.

Victor na instagramovom účte uverejnil fotografiu z udalosti a uviedol: “Toto zhrňuje aspoň čiastočne partnerstvo, lásku a to, kým skutočne sme. Slabými hriešnikmi, ktorí potrebujú Boha, ale sme si vedomí Božieho milosrdenstva. Vždy sme boli veľmi dobrými priateľmi a starali sme sa jeden o druhého. Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme, aby sme sa stali partnermi, vernými priateľmi, ktorí sa sprevádzajú na ceste svätosti na ceste do neba! Majte svoje sny, ale zároveň ich nezabudnite predostrieť Bohu cez Pannu Máriu. Ona nikdy nenechala nikoho v núdzi.”

Lost Password

Sign Up