Kardinál Burke: Katolícki politici, ktorí presadzujú tzv. homosexuálne manželstvá sú exkomunikovaní

dianie Zaujímavosti

V najnovšom rozhovore pre americkú televíziu FOX News sa kardinál Burke vyslovil na adresu politikov, ktorí sa verejne deklarujú ako katolíci a zároveň zastávajú pozície v rozpore s učením Cirkvi v otázke potratov a manželstva, že nemôžu pristupovať k Svätému prijímaniu.

Podľa kardinála je „škandálom,“ že títo politici svojími hlasovaniami a vyjadreniami vzbudzujú dojem, že Cirkev zmenila učenie v týchto otázkach. „Treba týmto ľuďom povedať, že nie sú v jednote s Kristom a preto nemôžu pristupovať k Svätému prijímaniu. Nie je to trest, ale láskavosť voči nim, pretože v opačnom prípade sa dopúšťajú svätokrádeže,“ uviedol Burke.

Následkom týchto postojov je podľa Burkeho rozsievanie chaosu aj medzi neveriacimi, že Cirkev pozmenila  učenie, prípadne, že už to nie je priorita. Osobne kardinál uviedol, že zažil na stretnutí  so „svetovým lídrom,“ ktorý nebol katolík prekvapenie, keď tento líder mal pocit, že Cirkev už hlása niečo iné, pretože tak to vnímal od katolíkov v politike, ktorých “je tak mnoho.”

Burke verejne exkomunikoval tých kandidátov na prezidenta za Demokratickú stranu, ktorí vehementne presadzujú potraty a to vrátane bývalého viceprezidenta a terajšieho hlavného kandidáta demokratov Joe Bidena. V minulosti tak urobil aj voči predsedníćke Snemovne reprezentantov za Demokratickú stranu Nancy Pelosi.

Predseda KDH po rokovaniak s Progresívnym Slovenskom/Spolu vyhlásil, že v otázke homosexuálnych zväzkov v budúcej vláde si KDH “zoberie 30 dní na rozmyslenie.”

Lost Password

Sign Up