Ferrero: Za úspechom Nutelly a Kinder čokolád je Panna Mária Lurdská

Zaujímavosti

Michele Ferrero, zakladateľ svetoznámeho výrobcu Nutelly, ktorý zomrel vo veku 89 rokov v roku 2015, patril medzi najbohatších ľudí na svete a za svojím úspechom videl Pannu Máriu. Spoločnosť na výrobu čokolád založil v roku 1946 a časom sa stal producentom najznámejších svetových značiek ako Mon Cheri, Kinder, Ferrero Rocher, Fiesta a Pocket Coffee. Čistá hodnota jeho majetku dosiahla 23,4 miliardy dolárov.

Čo veľa ľudí nevie o Ferrerovi, čo sa aj jemu samotnému podarilo ukryť pred žiarou reflektorov, je jeho hlboká viera. Pri príležitosti 50 výročia založenia spoločnosti povedal: “Za náš úspech vďačíme Panne Márii Lurdskej, bez nej by sme veľa neurobili.”

Na každom mieste sveta, kde má spoločnosť fabriku alebo akúkoľvek prevádzku, dal Michele Ferrero vystaviť sochu Panny Márie. Každý rok Ferrero podnikol púť do francúzskeho pútnického miesta Lúrd, kde sa zjavila podľa schválenia Cirkvi, Panna Mária.

Organizovanie púti do francúzskej svätyni bolo samozrejmosťou aj pre zamestnancov. Dokonca sa traduje, že svetoznáma čokoládová gulička Rocher vznikla podľa inšpirácie predlohy skaly zjavenia známej ako Rocher de Massabielle v Lourdoch.

Jeho impérium patrí v Taliansku medzi najuznávanejšie spoločnosti v oblasti kvality a starostlivosti o zamestnancov. “Moja jediná starostlivosť je, aby spoločnosť bola stabilná a silná, aby mohla všetkým svojim zamestnancom vytvoriť bezpečné miesto,” uviedol Ferrero. Pod jeho vedením prenikli produkty firmy do 53 krajín, vytvoril viac ako 34 000 pracovných miest v 20 fabrikách a 9 poľnohospodárskych závodoch.  

Lost Password

Sign Up