Andrea Bocelli: Keby som neveril v Boha, môj život by sa skončil tragicky.

Zaujímavosti

Taliansky svetoznámy operný spevák Andrea Bocelli sa priznal, že keby neveril v Boha, jeho život by bol trápením.

Bocelli sa aj preto snaží svoj katolicizmus vkladať nielen do hudby, ale aj do osobného svedectva. Napriek tomu, ako priznal v rozhovore pre taliansku televíziu, “nebolo to vždy jednoduché.”

“Keď som bol mladý, nebol som veriaci a cítil som sa v tomto stave príjemne.” Táto príjemnosť podľa neho sa opierala o životný štýl, ktorý mu umožňoval užívať si nadbytky, aby nimi “doplnil to čo mu chýbalo vo vnútri. Napĺňanie túžob je pre bohaté a úspešné osoby jednoduchšie a rýchlejšie, ale na konci si uvedomíte, že máte prázdne ruky a len padáte hlbšie do nerestí,” uviedol Bocelli.  

Práve v tomto čase bol Bocelli vystavený viacerým existenciálnym otázkam a vtedy, ako uviedol pre magazín The Catholic Leader, si uvedomil, že všetko konanie má za následok, že “buď idete cestou dobra alebo zla. Vtedy som si vybral cestu, ktorú sa mi zdala byť logickejšia, ktorú môj rozum, aj keď limitovaný, vyhodnotil, ako cestu bez alternatívy.”  

Andrea Bocelli povedal, že to, čo ovplyvnilo jeho rozhodnutie prijať vieru, bolo uvedomenie si vyššieho plánu, ktorému podliehal jeho život. “Vesmír nie je len výsledkom náhod. Ak sa začnete pýtať na význam života a začnete hľadať veľa odpovedí, objavíte veľa vecí. Bez viery by bol môj život zúfaním a skončil by sa tragédiou, pretože život na zemi sa končí vždy smrťou. Viera je skutočným darom a snažím sa ju prehlbovať a žiť každým dňom.”

Lost Password

Sign Up