Špičkoví liberáli v západnej Európe začínajú čítať evanjelium, situácia je vážna

NajnovsieBlogy

Slovenskí liberáli a žial aj časť kresťanskej politickej scény sa vybíjajú v pohone na „fašistov“, “dezinformátorov” a “konšpirátorov”. Zaradená je samozrejme povinná mediálna paľba na katolíkov v intenzite štýlu Charlie Hebdo.

Čo sa liberálom podarilo je devalvácia slova “slušnosť” a “progresívny”. Za obeť zástupného “antifašistického“ odboja DenníkaN padol naposledy skrze političku LePen-ovú a kreatívnych diskutérov aj pán kuchár z obalu na vegetu. Má smolu, také gesto rukou ako on a LePen-ová použil aj Hitler, čo na tom, že také gesto bežne používajú aj potápači.

Zapadoeurópski liberáli sú vo vývoji ďalej. Tam už prestáva fungovať nálepkovanie oponentov, zakladanie stránok typu konspiratori.sk, kriminalizovanie, zosmiešnovanie politických alebo cirkevných predstaviteľov, tak ako sa to deje u nás.

V ich blízkosti vznikajú zóny “iného práva”, ktoré nie sú dostupné pre políciu, hasičov, lekárov, verejná moc sa doslova stiahla z týchto miest a sú tam mnohé opustené budovy. Reportáže v televízii naháňajú strach a ľudia si tam už zvykli na život v stave polocivilnej vojny, kde nie je ani mier, ani vojna, kde sa bránia revolvermi, alebo samopalmi a nikoho to už nešokuje. Majú strach z odvety, z útokov, z prejavov nenávisti, žijú vo vojne svetov.

V západnej Európe prebieha vojna očí

Nie je to občianska vojna, ale vojna očí, to znamená, že keď sa ocitnete v niektorej z no-go zón, je lepšie sklopiť zrak. Keď tak spravíte, nechajú Vás na pokoji. A táto vojna núti ľudí sa radšej odsťahovať. Antirasistická ideológia sa snaží tento problém bagatelizovať. Skutočným rizikom je odštiepenie istého počtu štvrtí, ktoré tak budú fungovať pod inými zákonmi, s iným druhom oblečenia, čo sa deje už v anglicku. Sú tam celé mestá ako Bedford, alebo Birmingham, ktoré prešli pod kontrolu radikálnych islamistov a ktoré už nemajú veľa spoločného s ostatnými anglickými mestami. Viď. video: Čo treba vedieť pred eurovoľbami 2019

Nikto normálny nechce, aby sa to rozrástlo aj ku nám, a aby sme museli počúvať nadávky typu: “špinavý slovák” alebo “špinavý maďar”, prípadne „špinavý katolík“.

K takému katastrofálnemu stavu bude spieť aj slovensko, ak vo voľbách uspejú multi-kulti liberáli, prípadne multi-kulti kreťanskí politici.

Je smutné, že predstavitelia niektorých strán so zastúpením kresťanov preberajú liberálnu hantýrku o „populistoch“, „extrémistoch“, „fašistoch“, akoby ignorovali tvrdú realitu západu a vôbec kontakt s realitou. Sklamaním pre mňa je KDH a jeho fatálne chyby, kolaborácia s ultraliberálmi. Obávam sa, že sa naňho vzťahujú slová o vinici, ktorá bude odobratá doterajším vinohradníkom a odovzdaná iným.

František Mikloško sa mýli, ak tvrdí, že slovensko nemá proroka a Srholec bol posledný prorok, ktorého slovensko malo. Slovensko má novodobého proroka a je ním kňaz Marián Kuffa. Nevyčítam politikom, ktorí z KDH odišli a založili novú stranu na „zelenej lúke“, tento krok. Vnímam to ako prejav politickej zodpovednosti, ktorá ešte v budúcnosti prinesie ovocie.

Cestu do budúcnosti vidím v odkliatí mnohých „mín“, ktoré sú uložené v hlbších vrstvách našej spoločnosti, v dekriminalizácii LSNS, v otvorenom dialógu bez nálepkovania. A samozrejme v tom, čo začínajú robiť už aj niektoré liberálne elity na západe – v stálom objavovaní evanjeliovej zvesti

Pozn.: V texte použité slovo liberál by malo byť v uvodzovkách, kedže skutočná liberálnosť sa nachádza v evanjeliu.

Ľudovít Gunčaga

Lost Password

Sign Up