Spoločenstvo Fatima začalo zbierať svedectvá o Juklovi a Krčmérym

dianie

Spoločenstvo Fatima začalo zbierať svedectvá “svätosti života” Vladimíra Jukla a Silvestra Krčméryho. Informovalo o tom Rádio LUMEN. Ide o popredné osobností „tajnej“ cirkvi na Slovensku. Stáli pri zrode tohto sekulárneho inštitútu a organizovaní stoviek evanjelizačných spoločenstiev tzv. krúžkov.  

“Ich cieľom bolo organizovať malé spoločenstvá, povzbudzovať mladých k nádeji, aby sa nebáli horlivo a primeraným spôsobom šíriť Evanjelium,” povedal Eugen Valovič, člen Spoločenstva Fatima, ktoré svedectvá začalo zbierať. Tí, ktorí nejaké majú, sa mu môžu ozvať na email eugen.valovic@gmail.com.

Pokračoval, že po úmrtí “dvoch velikánov” sa veľa ľudí sa ozvalo, aby na tieto “osobnosti z minulosti nezabudli”. “Je to beh na dlhé trate,” odpovedal na to, či sa neuvažuje o nejakom procese blahorečenia. “Začíname robiť drobné kroky. Život ukáže, či niečo bude v budúcnosti. My ich za kandidátov považujeme,” dodal. 

Spoločenstvo Fatima vzniklo počas obdobia totality, vyoralo hlbokú brázdu v oblasti apoštolátu rodín, mladých i detí, uviedlo Rádio LUMEN. Funguje dodnes. Jeho zakladatelia už nežijú, spoločenstvo je však stále aktívne. “Žijeme kresťanským svedectvom všade tam, kde sme, doma či v práci. Snažíme sa nasledovať príklad našich dvoch orodovníkov, ktorí – veríme, že sú už v nebi,” dodal Valovič. 

TK KBS

Lost Password

Sign Up