Smrteľne choré dieťa sa po bozku od pápeža zázračne uzdravilo

dianie Dianie v Cirkvi

Gianna Masciantonio sa podľa lekárov nemala živá ani narodiť. Keď po pôrode zisťovali príčinu problémov so sluchom zistili, že dievčatko má na mozgu obrovský nádor. 15 hodinová operácia potvrdila, že nádor je neoperovateľný a následná chemoterapia, ktorej bolo dieťa vystavené 15 mesiacov, nepriniesla žiadne výsledky.

Na smrteľnej posteli v Detskej nemocnici vo Philadelphii vznikol nápad zobrať dieťa na okraj cesty, kade pôjde papamobil so Svätým otcom, ktorý v roku 2015 bol na historicky prvej návšteve Spojených štátov. Rodičia nápad najskôr odmietali. Predstava, že majú hodiny tráviť so smrteľne chorým dieťaťom v meste, plnom dopravných obmedzení, aby len videli pápeža, sa im nezdala rozumná. Nakoniec ich presvedčil priateľ, ktorý poznal agenta FBI spolupodieľajúceho sa na zabezpečovaní bezpečnosti pápeža v meste. Ponúkol im, že ich prenesie davom čakajúcich ľudí až dopredu na okraj cesty tak, aby s istotou mohli pápeža vidieť. Nakoniec s takýmto postupom súhlasili aj dozerajúci lekári.

Rodičia s dieťaťom prišli do mesta a na ich prekvapenie sa papamobil pri nich zastavil. Pápež, ktorý nemal o nich žiadne informácie, chcel dané dieťa zobrať do rúk a pobozkať ho. Po návrate do nemocnice bolo dieťa opäť plne hospitalizované a pri najbližšej kontrole si lekári všimli, že MRI výsledky boli úplne iné. Následné vyšetrenia potvrdili, že nádor na mozgu takmer celý zmizol. Lekári hovorili ihneď o zázračnom vyliečení. V týchto dňoch dieťa, ktorému pripravovali rodičia pohreb, začalo chodiť do školy a bolo vyhlásené za definitívne uzdravené. Rodičia pri tejto príležitosti venovali 50 000 USD Detskej nemocnici vo Philadelphii.

Tomáš Dominik

Lost Password

Sign Up