Škandál: Zneuctilo KDH Drážovský kostolík v Nitre na vlastnú eurokampaň?

spravodajstvo

Slovensko je v šoku. Na internete sa objavilo video a fotografie ako jedna z najstarších pamiatok katolíckej Cirkvi na Slovensku bola zabalená do obrovskej modrej handry, ktorá mala asi symbolizovať vlajku Európskej únie, ale nespĺňa charakteristiku regulárnej zástavy.

Autorom tohto nápadu podľa všetkého je podľa médií Alojz Hlina, ktorý na internete ľudí vyzval, či “by mu vedeli pomôcť s dronom v Nitre, pretože sa tam bude natáčať a potrebujú niekoho s umeleckým citom.” Alojz Hlina pred tým zverejnil fotografické zábery, ako splavuje rieky na Slovensku na plti s veľkou európskou zástavou.

Člen KDH Alojz Přidal zabalenie Drážovského kostolíka v Nitre nazval “nechutným” a neverí, že by takéhoto zneuctenia bol Hlina schopný. “Viem, že Hlina chcel zafarbiť Dunaj resp. jeho časť na modro, ale tomuto neverím,” uviedol Přidal.

KDH sa vyznačuje najdrahšou kampaňou v eurovoľbách, ktorá presahuje 240 000 EUR. Predstavitelia KDH sa v nej preslávili, že behajú po slovenských horách s nápisom eurorealisti, splavujú rieky na európskej plti a ak sa potvrdí, že obalili aj posvätné miesto.

Štefan Kuffa z KDŽP uviedol, že ak je to pravda, bude zisťovať, či na toto Hlina dostal od Cirkvi súhlas, alebo si to urobil “na vlastnú päsť. Dnes je Európska únia symbolom dekadentnej politiky, pretláča Istanbulský dohovor, politiku potratov a LGBTI na okolité krajiny a to, že niekto zabalí kostol do takéhoto niečoho, je pohŕdaním hodnotového zápasu, ktorý sa odohráva.”

Na Hlinu sa zniesla za tento čin obrovská vlna kritiky na sociálnych sieťach. Čitatelia sa ho pýtajú, či si “KDH takto cti kresťanské symboly” alebo či mu to “nepripomína socializmus, kedy aj komunisti všade dávali kosu a kladivo.”

K zabaleniu kostola sa prihlásila nadácia Antona Tunegu, na čele ktorej stoja politici KDH Ján Figeľ a kandidáti za KDH do europralmentu Miriam Lexmann, Ivan Štefanec. Cieľom akcie podľa politikov KDH bolo poukázať na rast extrémizmu v Európe a aby voliči volili kresťanských demokratov. V prípade, že spôsobili pohoršenie, prosia o odpustenie.

Lost Password

Sign Up