Líder KDH do eurovolieb nevidí problém v homosexuálnych partnerstvách, kandiduje aj Figeľ

spravodajstvo

Rada KDH vo Zvolene predstavila kandidátku do eurovolieb. Na jej čele bude stáť bývalý poslanec SDKÚ, terajší člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. Bývalý poslanec za KDH Alojz Přidal na margo Štefanca uviedol: „Dnes Rada KDH zvolila za lídra Ivana Štefanca, ktorý nevidí problém v homosexuálnych partnerstvách, ak sa partneri majú radi.“

Ľahko voliteľné posledné miesto na eurokandidátke si vyžiadal Ján Figeľ. Politológovia ho považujú za najlukratívnejšie hneď po prvom mieste, nakoľko dáva kandidátovi výhodu tváriť sa ako outsider, ktorý musí pracovať viac ako iní, pritom na prekrúžkovanie je najvýhodnejšie. Jeho umiestnenie spôsobilo, že kandidát na europoslanca Peter Stach opustil kandidátku. Podľa neho je Figeľ „najviac zodpovedný za to, že KDH je dnes mimo parlamentu, preto nepatrí na jeho kandidátku do EP.“ V rozhovore uviedol, že Figeľ je s pohľadu plagiátorstva na tom podobne ako Andrej Danko.

“Je mi to naozaj veľmi ľúto, pretože som naozaj chcel kandidovať. Chcel som diskutovať s ľuďmi o tom, aká by mala byť Európa, chcel som to robiť naživo, ísť do toho s vlastnou tvárou. Bavilo ma to a dávalo mi to zmysel,” uzavrel Stach.

Přidal úsmevne uviedol, že Figeľ si kandidatúru zaslúži, pretože v minulosti spolu s Hlinom nehlasoval za Kuffov zákon na ochranu života. “Múdro rovnako ako súčasný predseda Hlina opustil rokovaciu sálu a riešil ekonomickú politiku KDH stretnutím sa s 15 timi kresťanskými podnikateľmi.”

Hlina kandidatúru Jána Figeľa považuje za logickú, nakoľko je “otcom zakladateľom KDH.” Figeľ v prípade zvolenia bude zastávať popri funkcii vyslanca EÚ aj funkciu europoslanca. Plat europoslanca sa so všetkými príplatkami pohybuje mesačne na úrovni 20 000 EUR a viac.


Lost Password

Sign Up