Čaputová ani Mikloško neodpovedali na kultúrno-etické otázky Slovenského dohovoru za rodinu

spravodajstvo

Budúcu sobotu budeme v prvom kole voliť prezidenta Slovenskej republiky. Vzdaním sa Róberta Mistríka kandidatúry v prospech Zuzany Čaputovej vznikla silná liberálna koalícia v prezidentských voľbách.

Vladimír Palko vo svojom najnovšiom blogu uviedol, že Čaputová je
je jednou z najliberálnejších politikov, akí sa na Slovensku objavili.” Na druhej strane Čaputová svoju náklonnosť k podpore homosexuálnych manželstiev, ich adopcie detí, gender ideológii a politike podpory politiky umožňujúcej vykonávanie potratov, neskrýva. Slovenský dohovor za rodinu sa snažil zistiť konkrétne položenými otázkami v čo jednotliví kandidáti veria a akú majú odhodlanosť toto svoje presvedčenie v politike presadzovať.

Nie náhodou kresťanské cirkvi na Slovensku práve pred voľbami odmietli jednohlasne ideológiu genderizmu a kňaz Marián Kuffa vyzval Slovákov k modlitbe a k pôstu, aby „gender – totalita“ bola ukončená.

Slovenský dohovor za rodinu položil v tejto súvislosti všetkým kandidátom 10 konkrétnych otázok na kultúrno-etické otázky. Dohovor sa zaujímal o stanovisko kandidátov od potratov, cez Istanbulský dohovor až po zahraničnú politiku Slovenska v hodnotovej agende.

Prekvapujúce bolo, že na otázky neodpovedal z kandidátov, ktorí sa profilujú ako hodnotovo ukotvení, František Mikloško. Ten po svojej sekretárke poslal iba stanovisko, že vždy žil v súlade s Magistériom Katolíckej cirkvi, čím sa konkrétne položeným otázkam vyhol. Zuzana Čaputová neodpovedala na žiadnu otázku.

Do debaty zo všetkých pozvaných prišli kandidáti Harabin, Kotleba a Švec. Odpovede ostatných kandidátov, či už písomné alebo tie, ktoré zazneli v diskusii, prinášame vo videu z diskusie.

Lost Password

Sign Up