Francúzski biskupi rozhodli odstrániť pojem otec a matka z krstných listov

Cirkev a svet dianie Dianie v Cirkvi Viera a život Zo zahraničia

Francúzski biskupi rozhodli, že “čoraz komplikovanejšiu situáciu rodín” budú pri krste riešiť tým, že odstránia pojem otec a matka z rodných listov. Zároveň tým cirkev vo Francúzsku dáva do súladu svoje dokumenty s “platnými zákonmi.”

Toto stanovisko na konci roku 2019 uviedol Toto stanovisko uviedol predseda Francúzskej biskupskej konferencie, biskup de Metz. Biskup uviedol, že deti nemôžu byť zodpovedné za svojich rodičov a odopriatý im prístup k krstu na základe ich nezrovnalostí v rodovej identite.

Toto rozhodnutie francúzskych biskupov kritizovala Federácia katolíckych rodín, ktorá uviedla, že biskupi katolíckej Cirkvi by nemali ustupovať svetu v prijímaní svetských ideológií a termínov. “Katolícka rodina pozostáva z muža a ženy a toto je učenie Cirkvi. Iné formy rodín nie sú rodiny, aj keď ich svet tak chce nazvať. Homosexuáli môžu mať pocit, že majú nárok žiadať niečo iné, ale Cirkev to nemá priestor akceptovať,” uviedla federácia.

Katolícka cirkev vo Francúzsku chce v rodných listoch uvádzať len pojem “rodič,” alebo “osoba s autoritou rodiča.”

Podľa reakcií je zjavné, že viaceré diecézy nebudú rozhodnutie biskupov rešpektovať, pretože ho nepovažujú v súlade s učením Cirkvi. Legalizácia homosexuálnych zväzkov a adopcie detí týmito zväzkami boli vo Francúzsku schválené v roku 2013.

Lost Password

Sign Up