“Progresívnych veriacich” sa zľakol aj Bezák

dianie Dianie v Cirkvi

Progresívne Slovensko dostalo chuť zmeniť Slovensko od základov. Po vzoru komunistickej strany, ide prekopávať aj teológiu a kresťanstvo. Je dobré, že liberáli si uvedomujú, že na Slovensku viera nezanikla, ale žije a preto ich pália prsty s tým niečo urobiť. Problém je, že s ich konceptom zlúčiť extrémnu potratovú politiku s učením Ježiša Krista, narazili. Pre katolíkov ich koncept „progresívneho veriaceho“ je niečo medzi zlým žartom a diabolským útokom na pravú vieru. Preto ani jeden katolícky duchovný sa nenašiel, čo by pred kamery išiel ľuďom toto legitimizovať.

Veci Progresívnemu Slovensku nevyšli podľa plánu. Róbert Bezák sa už po prvej tlačovke, kde legitimizoval politiku vraždenia nenarodených detí a rozklad manželstva, na druhú tlačovku totiž nedostavil. Nebuďme naivní, že ho nevolali alebo, že chcel prísť, ale oni nechceli. Bezáka asi volali, ale neprišiel. Po Bezákovi zostala po predošlej tlačovke len trpká spomienka pre mnohých, že práve kvôli nemu organizovali rebéliu voči Svätému otcovi. 

Neoliberáli predstavili Slovensku novú kresťanskú platformu „progresívni veriaci.“ Má to byť duchovný model pre 21 storočie, ktorá eliminuje “konzervatívnych veriacich.” Kandidátka Čaputová sa dokonca predstavila v propagačnom videu, a Slovensku povedala, že „vďaka viere môže zažívať zážitok alebo skúsenosť jednoty so všetkým a to je základ tak dôležitého súcitu.“ Túto vetu nemohla ona ako právnik stvoriť, pretože je to čistý obsahový nezmysel a navyše teologická hlúposť. Ježiš v evanjeliu povedal pravý opak, že v otázke viery sa otec postaví proti synovi a syn proti otcovi. Viera totiž rozdeľuje a nezjednocuje. Niekto, kto verí všetko čo Ježiš hlása, sa logicky postaví na obranu toho, aby Prostredník preformulovával Ježišové vety pre 21 storočie. Urobiť niečo ako Colu Light pre diabetikov. Tak ako tlačovka Čaputovej bola dôležitá pre lepšie pochopenie kto je Róbert Bezák, druhá tlačovka progresívnych veriacich je dobrým znakom, že katolícky duchovný klérus má pred Bohom bázeň a nerobil komparz. Dokonca ani Róbert Bezák nie. 

Prázdne miesto pre katolíckeho kňaza musel zaplniť niekto iný. Na tlačovke vystúpil kňaz „starokatolíckej cirkvi.“ Pre objasnenie. Starokatolícka cirkev je tak stará, že vznikla na Slovensku v roku 1995 a je od tej pravej katolíckej Cirkvi o 1995 rokov mladšia. S katolíckou cirkvou má toľko spoločného, že neuznáva sv. Petra ako pápeža s jeho neomilnosťou.  Progresívne Slovensko však ide na to marketingovo, predpokladá, že pre bežného katolíka je starokatolík ešte väčší katolík.

Progresívny politik na rozdiel od toho nie je marketingový pojem, ale je to politický termín. Do politickej arény pod týmto označením vyšla Hillary Clintonová a v Európe Macron, ktorý nedávno v parlamente ohlásil, že sa blíži v Európe konflikt medzi progresivistami a národniarmi. Progresivista je politik, ktorý chce napríklad presadiť extrémne abortívnu politiku až do posledného dňa tehotenstva, myslí si, že chlapci môžu chodiť na dievčenské záchody, ak sa v ten deň cítia dievčatami. Progresivista si myslí, že ak katolícka cirkev nezmení určité dogmy, má byť zakázaná, pretože predstavuje riziko pre „slobodu“. Kiska už po oslavách SNP avizoval, že cirkev si má urobiť poriadok s určitými „farármi“ lebo to asi bude musieť urobiť štát. Progresívne Slovensko chcelo izolovať “konzervatívnych veriacich”. Teraz je čas, aby konzervatívni veriaci v politike izolovali Progresívne Slovensko. Toto je úloha na najbližšie dni pre OĽANO, KDH, Richarda Vašečku a všetkých ostatných “autentických kresťanov” v politike, aby sa ukázali ako hlboko tá autentickosť ide. Je potrebné vyslať jasný signál, že pokusy na kresťanoch na Slovensku už nikto robiť nebude. 


Tomáš Dominik

Lost Password

Sign Up