Kňaz bol počas spovedania poliaty kyselinou

dianie Dianie v Cirkvi

Počas spovedania bol kyselinou poliaty 59 ročný kňaz, otec Guevara, ktorý následne utrpel popáleniny oka a ramien v nikaragujskej katedrále v meste Managua. Skutok uskutočnila 24 ročná žena, ktorá bola zatknutá.

Podľa stanoviska nikaragujskej novinárky Sofii Alarconovej, útok má známky feministickej organizácie z prostredia prezidenta Nigérie Ortega. Kňaz trpí cukrovkou a vysokým krvným tlakom, čo rekonvalescenciu sťažuje. Napriek tomu sa stav kňaza považuje za stabilizovaný.

Cirkev sa ocitla v Nikarague uprostred konfliktu medzi vládou a socialne slabšími vrstvami, ktoré žiadajú prezidenta odstúpiť, pre neriešenie sociálnej situácie v krajine. Protestujúci sa boja v prípade choroby alebo zranení ísť do štátnych zdavotníckych zariadení, kde im hrozí zatknutie, tak začali vyhľadávať pomoc Cirkvi. Tá pre zvládnutie náporu na jej zariadenia, začala so zbieraním finančných prostriedkov, čo prezident vyhodnotil ako snahu spôsobiť v krajine prevrat. Cirkev po stroskotaní snahy nadviazať dialóg mezi vládou a protestujúcimi začala poskytovať humanitárnu pomoc ľuďom za cenu otvorenej nepriazne vlády.

V júli provládne gorily napadli kardinála Solorzana, pomocného biskupa Baeza a arcibiskupa Sommertaga, apoštolského nuncia, ktorí vlastnými telami chránili miestny kostol.

Lost Password

Sign Up